O Fundacji

Czerwcowy zawrót głowy…

Czerwiec to dla nas – Młodzieżowej Rady Fundacji oraz uczestników projektu pt. „Młodzież na 5+” przede wszystkim czas przygotowań do corocznego Dnia Dziecka – pikniku otwartego dla lokalnej społeczności.

Przygotowanie takiej imprezy to test naszych umiejętności współpracy, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z presją czasu, udzielania sobie pomocy,  jak również umiejętności organizatorskich oraz samodzielności.

W tym roku postanowiliśmy trochę bardziej się pokazać. Chcieliśmy, aby lokalna społeczność bardziej nas poznała i zobaczyła, co robimy i jak rozwijamy się w Fundacji oraz jak pomagają nam w tym dotacje z funduszy unijnych, powiatowych, gminnych oraz z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. 

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich to rządowy program dotacji dla organizacji pozarządowych, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt pt. „Młodzież na 5+” oraz organizację pikniku będącego częścią projektu.

O pikniku i atrakcjach, które przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z Gminy Brzozów, mogą Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej www.fpd.org.pl oraz na FB. Serdecznie zapraszamy.

Pochwalimy się także, że rok szkolny zakończyliśmy nie tylko dobrymi ocenami, ale i wizytą w ośmiu szkołach w naszej gminie. Spotkaliśmy się z dziećmi, aby opowiedzieć im o ekologii oraz zachęcić do życia zgodnego z ekologicznymi zasadami. W  przeprowadzeniu tego spotkania pomogły nam materiały  opracowane przez uczestników wymiany polsko – słowackiej oraz na warsztatach dla podopiecznych Fundacji w ramach projektu „Save our planet” dofinansowanego ze środków Erasmus +, realizowanego przez naszą Fundację na przełomie 2017 i 2018 roku.

 

 

Młodzieżowa Rada Fundacji i uczestnicy Projektu „Młodzież na 5+”

Galeria zdjęć

Pomagają nam