Aktualności

Aktualności

24.11.2016
WARSZTATY CERAMICZNE

W listopadzie młodsi uczestnicy projektu pn. Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo wzięli udział w warsztatach garncarskich. Dzieci tworzyły różne postacie, przedmioty codziennego użytku tj. miski, dzwonki, świeczniki, wykonywali odlewy i malowali. 

10.11.2016
Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W ramach projektu pn. Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo 28 października 2016 roku odbyła się wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzieci i młodzież mieli okazję zobaczyć w trakcie interaktywnych pokazów, jak wytwarza się różne przedmioty z szkła, jak tworzy się witraże, a także poznać różne sposoby zdobnictwa.

09.11.2016
Spotkanie z Policją

25.10.2016 r w ramach projektu „Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo” Młodzieżowa Rada Fundacji przeprowadziła wywiad z przedstawicielami brzozowskiej Policji. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda droga zawodowa zaproszonych gości, jakie są ich zadania i obowiązki oraz o bezpieczeństwie w Brzozowie i okolicach z punktu widzenia Policji.

04.11.2016
WARSZTATY WIKLINIARSKIE

W ramach projekt pn. Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo uczestnicy Akademii Kreatywnego Rozwoju brali udział w warsztatach wikliniarskich, na których uczyli się wyplatać różne przedmioty tj. koszyki, flakony, anioły, zawieszki.

18.10.2016
Wyprawka szkolna rozdana

W tym roku przygotowaliśmy wyprawkę szkolną dla 19 dzieci – podopiecznych Fundacji, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Brzozowie, na łączną sumę 2 842,21 . Udało się to nam dzięki ofiarności pracowników Firmy Raiffeisen-Leasing Polska S.A. oraz p. Zbigniewa Owsianego - właściciela Zielonej Oazy.

Duże wsparcie otrzymaliśmy również od Nowożeńców Marty i Krzysztofa, którzy zamiast kwiatów poprosili swoich gości o podarowanie artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci.
W plecakach, które otrzymały dzieci znalazły się m.in.: zeszyty, bloki rysunkowe, techniczne, farby, piórniki, przybory do pisania, rysowania.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom.

Dziękujemy również wolontariuszom: Beacie Szostak, Natalii Szałajko, Kamilowi Szałajko za pomoc w przygotowaniu i rozdysponowaniu wyprawki.

 

14.10.2016
Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo - nasze działania

W ramach projektu pn. Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki  Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich rozpoczęliśmy szereg działań aktywizujących pod względem społeczno-obywatelskim dla dzieci w wieku od 11 do 13 roku ż. ze Szkoły Podstawowej oraz młodzieży w wieku do 16 do 18 r.ż ze szkół średnich z Brzozowa.

Dla młodzieży powstała Młodzieżowa Rada Fundacji, w ramach której będą odbywały się zajęcia przygotowujące młodzież do roli liderów - wolontariuszy, aktywnie zaangażowanych w działania Fundacji na rzecz lokalnej społeczności.

Dla dzieci powstała Akademia Kreatywnego Rozwoju, w ramach której dzieci będą miały różne zajęcia kształtujące cechy osobowości (pozytywna samoocena, wytrwałość, itd.) i postawy sprzyjające większej aktywności społecznej i obywatelskiej, a także zapoznają się z technikami artystycznymi należącymi do tzw. zawodów ginących.

Pomagają nam