Aktualności

Aktualności

30.09.2019
Przedsiębiorczy wrzesień

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i czas na rozwój w pracowni naukowej w Wiosce Dziecięcej. W ramach projektu Młodzież na 5 +  uczestniczyliśmy cały miesiąc w warsztatach z przedsiębiorczości.

09.09.2019
Podsumowanie wakacji 2019

Tegoroczne wakacje były dla nas oraz naszych kolegów i koleżanek z Fundacji bardzo owocne i bogate w różne zajęcia edukacyjne i integracyjne. Było bardzo twórczo i bardzo ciekawie.  Jak co roku wakacje w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, rozpoczęły się ogniskiem w Brzozowie – Zdroju. W Wiosce Dziecięcej, przy ul. Legionistów w Brzozowie, gdzie z reguły odbywają się warsztaty i spotkania,  realizowane były kolejne działania na rzecz podopiecznych Fundacji, dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.

30.06.2019
Czerwcowy zawrót głowy…

Czerwiec to dla nas – Młodzieżowej Rady Fundacji oraz uczestników projektu pt. „Młodzież na 5+” przede wszystkim czas przygotowań do corocznego Dnia Dziecka – pikniku otwartego dla lokalnej społeczności.

02.06.2019
„Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”

Z początkiem czerwca rozpoczął się, zainicjowany przez naszą grupę wolontariuszy „Młodzi Aktywni”, projekt pn. „Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”. Podczas wakacji odbędą się warsztaty historyczne, edukacyjno – wychowawcze i artystyczne prowadzone przez współautorkę bloga ,,Śladami zamków i legend”. Będziemy zwiedzać zamki leżące na Podkarpaciu, wymyślać własne legendy i opowieści, tworzyć rekonstrukcje i makiety zamków. Na koniec projektu powstanie folder pn. ,,Najpiękniejsze zamki Podkarpacia na nowo odkryte", który zawierać będzie rys historyczny odwiedzonych obiektów, nasze legendy, rysunki oraz zdjęcia zamków zrobione podczas wycieczek. W projekcie udział bierze również grupa fotograficzna, która powstała w ramach projektu „Pomagamy- Ocalamy- Zachęcamy”, FIO PIL 2018.

Projekt współfinansowany w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

01.06.2019
Projekt CZAS NA ZDROWIE

1 czerwca rozpoczął się projekt pn. „Czas na zdrowie”, którego celem jest promocja i rozpowszechnienie zdrowego stylu życia. Odbędą się spotkania z dietetykiem dla dzieci i młodzieży, wycieczki i różne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Pojedziemy do zagrody edukacyjnej, gospodarstwa ekologicznego „Szmer” w Godowej, gdzie weźmiemy udział w zajęciach o tematyce ,,Skąd się biorą  pyszności’’, poznamy życie na wsi, proces uprawy roślin, produkcji przetworów mlecznych oraz hodowli zwierząt w gospodarstwie. Na koniec projektu powstanie „Poradnik zdrowego stylu życia”, który będzie zawierał przepisy, wiersze, rymowanki o zdrowym stylu życia.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Brzozowskiego.

Pomagają nam