Aktualności

Aktualności

15.02.2019
Warsztaty z robotyki

W pierwszy dzień ferii gościliśmy studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy poprowadzili zajęcia z robotyki, w ramach wolontariatu studenckiego PROJEKTOR. 
Dzieci po wstępnym omówieniu czym jest mikrokontroler brały udział w instruktarzu jak zapalić swoją pierwszą diodę. Następnie mieli za zadanie stworzyć działającą sygnalizację do startów, jakie mogli zobaczyć na przykład na zawodach sportowych. Kolejnym krokiem było dołożenie do całego układu brzęczyka, który miał imitować dźwięki startu. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem zadziwiająco szybko. Po wykonaniu zadanych przez wolontariuszy zadań uczestnicy mieli czas na stworzenie swoich autorskich projektów. Największym zainteresowaniem cieszył się wcześniej już wspomniany brzęczyk, na którym dzieci zagrały takie motywy jak temat przewodni gry Super Mario Bros. 

Zajęcia miały za zadanie zarazić dzieci pasją informatyki i pokazać im, iż programowanie nie kończy się zawsze na komputerze, oraz że w tej dziedzinie ogranicza ich wyłącznie wyobraźnia. 
Składamy serdeczne podziękowania dla wolontariuszy: Michała Schmidta, Kamila Misiurka i Patryka Rymarowicza.

07.01.2019
Podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie 2018 roku

23.12.2018
Życzenia Boże Narodzenie 2018

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego dobra w Nowym Roku życzą podopieczni, wolontariusze i zarząd Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak 

20.12.2018
Pomagamy-ocalamy-zachęcamy - podsumowanie

Projekt pn. Pomagamy-ocalamy-zachęcamy, realizowany był w okresie 10.09.- 15.12.2018, jako inicjatywa grupy nieformalnej Młodzi aktywni, której patronem była Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Zajęcia odbywały się w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

W projekcie uczestniczyło dwudziestu sześciu młodych ludzi w wieku 9-18 lat. Pierwszą grupą osób byli wolontariusze, wychodzący z inicjatywą, drugą grupę osób stanowiła młodzież, uczniowie szkół średnich w Brzozowie, natomiast trzecią grupą były dzieci ze szkół podstawowych w gminie Brzozów.

19.12.2018
Spotkanie świąteczne 2018

W minioną sobotę spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii w Szkole Podstawowej w Brzozowie. Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy szkół, Rada Fundacji, wolontariusze, instruktorzy, podopieczni Fundacji wraz z rodzicami.  Państwo Bieńczakowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. W części artystycznej wystąpili: Marysia, Oliwka i Mikołaj, w układach wokalno – tanecznych, grupa wokalna Sing Star i dwie grupy teatralne. Pięknie zaprezentowali swoje talenty.
W trakcie spotkania był też czas na podsumowanie wydarzeń z całego roku oraz podziękowanie wszystkim Wolontariuszom, którzy pracują charytatywnie i w szczególny sposób wspierają naszą Fundację. 

Pomagają nam