Aktualności

Aktualności

29.06.2012
NAGRODY DLA UCZNIÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Rok szkolny 2011/2012 za nami. Wielu uczniów, którzy wyróżnili się systematyczną pracą osiągnięciami w nauce i sporcie oraz wrażliwością społeczną otrzymało zasłużone nagrody.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak ufundowała nagrody książkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie, Zespołu Szkół nr 2 w Humniskach oraz dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Brzozowie.

Nagrody na łączną kwotę 488,82 zł przyznano uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżnili się zaangażowaniem i wrażliwością społeczną, praca na rzecz niepełnosprawnych kolegów i koleżanek. Nagrody książkowe otrzymali również uczestnicy Teatru Profilaktycznego.

Dyplomy i książki zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

20.06.2012
Obraz dla Fundacji

9 czerwca 2012 roku w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza miał miejsce wernisaż wystawy Pana Grzegorza Tomkowicza „Kolorowe istnienie”.

Autor wystawy podarował dla Fundacji jedno ze swoich dzieł.  Obraz przedstawia dwa unoszące się w górę anioły.

Pan Grzegorz jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem. Pracuje jako nauczyciel. Prowadzi także własną pracownię artystyczną.

 

Składamy serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi za ten dar serca i życzymy coraz większych sukcesów w twórczości artystycznej.

02.06.2012
Poświęcenie placu budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej

Postawiliśmy pierwsze kroki na drodze do budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

2 czerwca 2012 roku w Brzozowie przy ul. Legionistów 20 miało miejsce uroczyste poświęcenie placu budowy przed rozpoczynającą się budową Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. Pomysłodawcami wybudowania Wioski Dziecięcej w Brzozowie są założyciele Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie – Bożena i Andrzej Bieńczak.

Poświęcenia placu dokonał wikary parafii brzozowskiej  ks. Bogdan Blama w obecności Zarządu i Rady Fundacji oraz zaproszonych gości.

30.05.2012
UROCZYSTE POŚWIECENIE PLACU BUDOWY WIELOETNICZNEJ WIOSKI DZIECIĘCEJ

Z radością informujemy, że 2 czerwca 2012 roku o godz. 12:00 przy ul. Legionistów 20 (za budynkiem PGK) będzie miało miejsce uroczyste poświecenie placu budowy przed rozpoczynającą się budową Wioski Dziecięcej.

17.05.2012
10 LAT FUNDACJI POMOCY DZIECIOM IM. STANISŁAWY BIEŃCZAK ORAZ ROZPOCZĘCIE BUDOWY WIOSKI DZIECIĘCEJ

Minęło już 10 lat odkąd zaczęliśmy pomagać dzieciom pokrzywdzonym przez los. Był to czas skutecznych działań, a także intensywnego rozwoju Fundacji.

Zakres naszych działań z roku na rok staje się coraz szerszy. Od początku naszego istnienia finansujemy leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych, umożliwiamy prowadzenie bez prowizji subkont, przekazujemy środki dla ubogich, wielodzietnych rodzin.

04.05.2012
„Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem” 2012

Informujemy, że od 28.05.2012 do 03.06.2012 po raz kolejny trwać będzie akcja pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”. Akcja ta, jak co roku, prowadzona jest na terenie gminy Brzozów we współpracy z pedagogami szkolnymi oraz wolontariuszami z poszczególnych szkół. Uczniowie przeprowadzają zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących kolegów i koleżanek ze szkoły.

Pomagają nam