Aktualności

Aktualności

01.02.2012
Zbiórka funduszy na budowę Wioski Dziecięcej.

W dniach 28.01.2012-29.01.2012r odbyła się zbiórka pieniędzy na budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie. Akcja zorganizowana została podczas Mistrzostw Świata w Żużlu na Lodzie - „Ice Racing”w Sanoku.W sobotnie i niedzielne, bardzo mroźne popołudnie, grupa dziewcząt i chopców kwestowała z puszkami na arenie sportowej. Dzięki współpracy z organizatorami eliminacji do mistrzostw świata oraz wolontariuszami z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku udało nam się zebrać kwotę 1180zł. Serdecznie dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom oraz organizatorom za okazane serce i chęć pomocy wyrażoną poprzez udział w akcji.

17.12.2011
Życzenia Świąteczne

Cicha noc.... Święta noc.....jedyna i niepowtarzalna w dziejach ludzkości. Bardzo szybko zbliża się ten szczególny czas w roku – Wigilia Bożego Narodzenia - wieczór spowity ciszą i miłością. Każda rodzina gromadzi się przy wigilijnej wieczerzy, by razem przeżywać Narodzenie Jezusa Chrystusa, które zmieniło bieg historii świata i nadało sens ludzkiemu istnieniu. Niepojęta Boża miłość kolejny już raz wychodzi nam na spotkanie we wcielonym Dzieciątku z nadzieją, że zostanie przyjęta do ludzkich serc.

15.12.2011
Podsumowanie roku.

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju gospodarczego, technicznego, społeczno- kulturowego, który daje ogromne możliwości części społeczeństwa. Jednak wielu pozostawia na marginesie postępu i zmusza do zmagania się z ubóstwem, trudnymi warunkami życia, bolesnymi przeciwnościami losu.

Dzielmy się więc tym co posiadamy aby otaczający nas świat ludzi potrzebujacych stawał się piekniejszy, bardziej braterski, wzbogacony naszą troską i odpowiedzialnością inspirowaną wrażliwością serca.

01.12.2011
Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% podatku za rok 2011 na konto naszej Fundacji. Wyrażamy głęboką wdzięczność w imieniu własnym i w imieniu dzieci, które uzyskały pomoc dzięki Państwa hojności i życzliwości. 1% to bardzo dużo: to możliwość leczenia, rehabilitacji, możliwość rozwoju, nauki, zwiedzania ciekawych miejsc, a czasami ciepłe ubranie i posiłek.

15.11.2011
Gromadzimy środki na budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

Trwają intensywne prace związane z pozyskiwaniem funduszy na budowę Wioski Dziecięcej. (zespołu jednorodzinnych domów dziecka dla sierot losowych i społecznych). Posiadamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obejmuje ono 6 budynków jednorodzinnych oraz rozbudowę już istniejącego na cele socjalno-administracyjne. Prace rozpoczynamy za kilka miesięcy.

01.09.2011
Przyznano stypendia na rok szkolny 2011/2012

Fundacja Pomocy Dzieciom ufundowała stypendia dla dwóch absolwentek Liceum Ogónokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, które zamierzają podjąć naukę na studiach wyższych w najbliższym roku akademickim. Na podobnych warunkach otrzymały stypendium uczennice szkół średnich, uczące się poza miejscem zamieszkania.

Pomagają nam