Tak pomagamy

Nasze subkonta - Nasi podopieczni (G-K)

GÓRNIAK NATALIA

Nazywam się Natalia Górniak i mieszkam w Bliznem na Podkarpaciu. Urodziłam się w październiku 2000 roku. Od urodzenia choruję na Dziecięce Porażenie Mózgowe, a także na: wrodzoną dysplazje stawu biodrowego, tarń dwudzielną, małogłowie, skoliozę neurogenną - piersiową, niedowład wiotki kończyn dolnych, niedokrwienie kończyn górnych i dolnych, stopy końsko - szpotawe, spastyczne, neurogenne. Od wczesnego dzieciństwa wymagam ciągłej i systematycznej rehabilitacji, wsparcia lekarzy specjalistów i pomocy drugiej osoby. W związku z głębokimi zwyrodnieniami kręgosłupa, biodra oraz kończyn dolnych przeszłam kilka poważnych operacji i zabiegów chirurgicznych i na co dzień poruszam się na wózku inwalidzkim. Jak każda nastolatka mam głowę pełną marzeń i mnóstwo pozytywnej energii. Pomimo swej niepełnosprawności nie poddaje się i dzielnie znoszę trudy rehabilitacji oraz każdego dnia staję do walki o samodzielność, chodzę do szkoły i spotykam się z rówieśnikami. Sytuacja materialna mojej 5. osobowej rodziny jest trudna, gdyż rodzice cały czas dbają o moją ciągła rehabilitację, dlatego zwracam się o pomoc w gromadzeniu środków na moją rehabilitację, aby marzenie moje mogło się urzeczywistnić. Dla Państwa to tylko 1% podatku, a dla mnie szansa na lepsze życie. Jak mawiał Walt Disney: "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

GUZIOR GABRYSIA

Urodzona 31.01.2006

Schorzenie: aberacja chromosomowaJÓZEFCZYK ZUZIA

Nasza córka nazywa się Zuzia Józefczyk,ma 14 lat (ur.12.11.2001 r.) W wieku 8 lat straciła wzrok.Po licznych badaniach w różnych szpitalach, lekarze nie potrafili ustalić przyczyny utraty wzroku Zuzi.Nie do końca zdiagnozowana jest choroba. Nawet badanie genetyczne , za które  zapłaciliśmy nie potwierdziło czy jest to dystrofia czopkowo -pręcikowa, czy ślepota Lebera. Zuzia od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Krakowie ul. Tyniecka 6. Obecnie jest uczennicą 1 klasy gimnazjum w SOSW w Krakowie.Mieszka w internacie.Była małą dziewczynką , kiedy musiała zostawać sama ,bez nas rodziców.Był to bardzo,bardzo trudny okres dla Zuzi i dla nas rodziców , ale było to jedyne wyjście , żeby mogła  uczyć się , widzieć dotykiem, słuchem, zapachem. Mimo wszystko Zuzia jest bardzo wesołą, pogodną dziewczynką,bardzo lubianą przez kolegów i wychowawców w szkole. Do nauki Zuzia potrzebuje różnych pomocy i przyborów, które są  drogimi rzeczami ale bez ,których prawidłowo nie mogłaby się uczyć.Dlatego PROSZĘ JEŚLI TYLKO CHCESZ PODARUJ  1% PODATKU  DLA ZUZANNY. DZIĘKUJEMY


 

KALEMBKIEWICZ MONICZKA

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc i okazane serce, uśmiech naszej córeczki jest podziękowaniem. Koszty rehabilitacji są bardzo duże, ale efekty też. Różne formy przybiera jej rehabilitacja: ćwiczenia, logopeda, hipoterapia, sensoryka, logopedia, muzykoterapia, masaże, chodzenie po schodach, rozwijanie mowy, manualności. Dzieki tak ciężkiej pracy Moniczka zaczyna się ładnie rozwijać, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Moniczka urodziła się 6.06.2007, córeczka jest chora na wiotkość mięśni. Od pierwszego miesiąca życia jeżdzimy na rehabilitacje.

KASPERSKI PATRYK

Urodzony: 10.10.2006

Schorzenie: guz zewnątrzoponowy kanału kręgowego, niedowład kończyny dolnej

KENAR KAMIL

Kamil poszedł razem z kolegami do klubu oglądać mecz ukochanego klubu piłkarskiego, po meczu wyszedł razem z kolegami na papierosa i siadając na barierce niestety przechylił się za bardzo do tyłu i stracił równowagę. Upadek był tragiczny. Spadając z wysokości około 5 m, upadł na głowę na betonową powierzchnię parkingu co spowodowało rozległe obrażenia wewnętrzne. Po upadku uszkodzeniu uległ kręgosłup, a przez przerwany rdzeń kręgowy doszło do porażenia czterokończynowego, żebra wbijając się w płuca doprowadziły do konieczności podłączenia do wentylacji mechanicznej. Zbiórka pieniędzy będzie przekazana na rehabilitację w specjalistycznym ośrodku rehabilitacji funkcjonalnej w Krakowie. Specjaliści opracowali Indywidualny Plan Rehabilitacji dla Kamila na najbliższe 5 miesięcy. Jego koszt to 112 100zł. Kamil ma pełną świadomość swojego stanu i jest komunikatywny. Wierzymy wciąż, że Kamil powróci do życia jakie pamięta sprzed wypadku. Jest to dla niego bardzo ważne, gdyż pomimo niedowładu czterokończynowego ma pełną świadomość tego w jakim jest stanie. Daj mu siłę!


KIEDROWICZ OSKAREK

Oskarek urodził się 22.06.2002. Od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nieuleczalna choroba sprawia, że codziennie przeżywa cierpienie i wiele wyrzeczeń. Jego rozwój fizyczny i psychiczny jest ogromnie opóźniony, narażony jest na deformacje ciała i ból. Aby dać mu nadzieję i sprawić, że na jego buzi kiedyś pojawi się uśmiech, potrzeba ciągłej opieki i ćwiczeń, a przede wszystkim miłości, cierpliwości i środków finansowych. Ciągłe wyjazdy, zakup leków i środków higieny, zakup sprzętów, rehabilitacja i terapia logopedyczna są ponad siły rodziny chłopca. Każdy najmniejszy odruch dobroci serca jest dla Oskarka najcenniejszym darem, dającym mu nadzieję na lepsze jutro, a rodzicom wiarę i siły do walki z chorobą dziecka.

KOBIAŁKA SEBASTIAN

Urodzony: 2.10.2004

Schorzenie: autyzm dziecięcy

KOCHALSKI MARIAN

Urodzony: 23.04.1955

Schorzenie: encefalopatia pourazowa z niedowładem czterokończynowym, afazja, nowotwór jelita grubego, padaczka

KONIECZKO SŁAWEK                                                                                          

Urodziłem się 7.08.1988. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem czterokończynowym. Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, nie mam równowagi, dlatego na co dzień poruszam się za pomocą balkonika oraz wózka inwalidzkiego. Wymagam stałej rehabilitacji, jednak ta w ramach NFZ jest niewystarczająca. Długi okres oczekiwania na sanatorium i możliwość wyjazdu tylko raz w roku to stanowczo zbyt mało, abym mógł skutecznie walczyć ze swoją niepełnosprawnością. Bardzo pomagają mi udziały w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, dzięki którym poprawiam swoją sprawność fizyczną, jednak ich koszt znacznie przekracza możliwości finansowe moje i moich rodziców. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w postaci przekazania mi 1 % podatku. Wszystkim darczyńcom za każdą nawet drobną wpłatę serdecznie dziękuję!

Więcej informacji o mnie na mojej stronie internetowej:

http://www.slawomirkonieczko.cba.pl

 KROKIS ADAM

Nasz syn urodził się dnia 21 kwietnia 2014 r. W roku 2017 zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy. Autyzm zaliczany jest do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych, ma więc wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania dziecka. Powoduje zaburzenia relacji społecznych i kontaktu, a także trudności z podporządkowaniem się regułom społecznym wynikające z braku ich zrozumienia. Poza tym Adam ma również wadę wzroku oraz choruje na niedoczynność tarczycy. Chłopiec jest pod kontrolą lekarzy specjalistów takich jak: neurolog, okulista oraz endokrynolog. Dzięki systematycznej pracy jest dzieckiem ciekawym otaczającego go świata i na ogół bardzo radosnym. Dziękujemy Fundacji im. Stanisławy Bieńczak za możliwość bycia członkiem fundacji oraz za udostępnienie subkonta. Dziękujmy także wszystkim tym, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i dalszą terapię naszego syna.KWOLEK JOLA

Urodzona: 5.05.1995. Jola jest dziewczynką leżącą i całkowicie zależną od najbliższych. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym ze stwierdzonym głębokim upośledzeniem umysłowym, padaczką, niedowładem czterokończynowym, uszkodzonym wzrokiem. Oprócz tego Jola karmiona jest dojelitowo. Wrażliwych i chcących pomóc prosimy o wsparcie.


KWOLEK OLIWIA

Urodzona: 25.02.2012Oliwka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i rozsczepem kręgosłupa ledzwiowego. Jest po operacji zamkniecia przepukliny i wymaga rehabilitacji, by mogla funkcjonować jak inne zdrowe dzieci. Oliwka choruje również na Pęchcerz neurogeny (jest to zaleganie moczu w pecherzu), skutkiem którego tworzą się różne bakterie i odmiedniczkowe zapalenie nerek, które źle wplywa na jej stan zdrowia. Jest leczona i pod stałą opieka CZD w Warszawie.

Pomagają nam