Pomoc

Nasze subkonta - Nasi podopieczni (G-K)

GĄSIOR ZUZANNA 

Nasza 3 letnia córka Zuzia od urodzenia zmaga sie z wieloma wadami wrodzonymi cierpi na zespół skrzelowo-uszno-nerkowy oraz autyzm Prosimy osoby chcące pomóc naszej córce w leczeniu i rehabilitacji o przekazanie 1% podatku Dziękujemy z całego serca.


 

 

GÓRNIAK NATALIA 

Nazywam się Natalia Górniak i mieszkam w Bliznem na Podkarpaciu. Od urodzenia choruję na Dziecięce Porażenie Mózgowe, a także na: wrodzoną dysplazje stawu biodrowego, tarń dwudzielną, małogłowie, skoliozę neurogenną - piersiową, niedowład wiotki kończyn dolnych, niedokrwienie kończyn górnych i dolnych, stopy końsko - szpotawe, spastyczne, neurogenne. Od wczesnego dzieciństwa wymagam ciągłej i systematycznej rehabilitacji, wsparcia lekarzy specjalistów i pomocy drugiej osoby. W związku z głębokimi zwyrodnieniami kręgosłupa, biodra oraz kończyn dolnych przeszłam kilka poważnych operacji i zabiegów chirurgicznych i na co dzień poruszam się na wózku inwalidzkim. Jak każda nastolatka mam głowę pełną marzeń i mnóstwo pozytywnej energii. Pomimo swej niepełnosprawności nie poddaje się i dzielnie znoszę trudy rehabilitacji oraz każdego dnia staję do walki o samodzielność, chodzę do szkoły i spotykam się z rówieśnikami. Sytuacja materialna mojej 5. osobowej rodziny jest trudna, gdyż rodzice cały czas dbają o moją ciągła rehabilitację, dlatego zwracam się o pomoc w gromadzeniu środków na moją rehabilitację, aby marzenie moje mogło się urzeczywistnić. Dla Państwa to tylko 1% podatku, a dla mnie szansa na lepsze życie. Jak mawiał Walt Disney: "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

GUZIOR GABRIELA 

Schorzenie: aberacja chromosomowa
JÓZEFCZYK ZUZANNA 

Nasza córka nazywa się Zuzia Józefczyk. W wieku 8 lat straciła wzrok.Po licznych badaniach w różnych szpitalach, lekarze nie potrafili ustalić przyczyny utraty wzroku Zuzi.Nie do końca zdiagnozowana jest choroba. Nawet badanie genetyczne , za które  zapłaciliśmy nie potwierdziło czy jest to dystrofia czopkowo -pręcikowa, czy ślepota Lebera. Zuzia od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Krakowie ul. Tyniecka 6. Obecnie jest uczennicą 1 klasy gimnazjum w SOSW w Krakowie.Mieszka w internacie.Była małą dziewczynką , kiedy musiała zostawać sama ,bez nas rodziców.Był to bardzo,bardzo trudny okres dla Zuzi i dla nas rodziców , ale było to jedyne wyjście , żeby mogła  uczyć się , widzieć dotykiem, słuchem, zapachem. Mimo wszystko Zuzia jest bardzo wesołą, pogodną dziewczynką,bardzo lubianą przez kolegów i wychowawców w szkole. Do nauki Zuzia potrzebuje różnych pomocy i przyborów, które są  drogimi rzeczami ale bez ,których prawidłowo nie mogłaby się uczyć.Dlatego PROSZĘ JEŚLI TYLKO CHCESZ PODARUJ  1% PODATKU  DLA ZUZANNY. DZIĘKUJEMY

KALEMBKIEWICZ MONIKA

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc i okazane serce, uśmiech naszej córeczki jest podziękowaniem. Koszty rehabilitacji są bardzo duże, ale efekty też. Różne formy przybiera jej rehabilitacja: ćwiczenia, logopeda, hipoterapia, sensoryka, logopedia, muzykoterapia, masaże, chodzenie po schodach, rozwijanie mowy, manualności. Dzieki tak ciężkiej pracy Moniczka zaczyna się ładnie rozwijać, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Moniczka urodziła się 6.06.2007, córeczka jest chora na wiotkość mięśni. Od pierwszego miesiąca życia jeżdzimy na rehabilitacje.

KASPERSKI PATRYK

Schorzenie: guz zewnątrzoponowy kanału kręgowego, niedowład kończyny dolnej

 

KOBIAŁKA SEBASTIAN 

Schorzenie: autyzm dziecięcy

KOCHALSKI MARIAN 

Schorzenie: encefalopatia pourazowa z niedowładem czterokończynowym, afazja, nowotwór jelita grubego, padaczka

KONIECZKO SŁAWOMIR 

Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem czterokończynowym. Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, nie mam równowagi, dlatego na co dzień poruszam się za pomocą balkonika oraz wózka inwalidzkiego. Wymagam stałej rehabilitacji, jednak ta w ramach NFZ jest niewystarczająca. Długi okres oczekiwania na sanatorium i możliwość wyjazdu tylko raz w roku to stanowczo zbyt mało, abym mógł skutecznie walczyć ze swoją niepełnosprawnością. Bardzo pomagają mi udziały w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, dzięki którym poprawiam swoją sprawność fizyczną, jednak ich koszt znacznie przekracza możliwości finansowe moje i moich rodziców. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w postaci przekazania mi 1 % podatku. Wszystkim darczyńcom za każdą nawet drobną wpłatę serdecznie dziękuję!

Więcej informacji o mnie na mojej stronie internetowej:

http://www.slawomirkonieczko.cba.pl

KROKIS ADAM 

U naszego syna w roku 2017 zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy. Autyzm zaliczany jest do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych, ma więc wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania dziecka. Powoduje zaburzenia relacji społecznych i kontaktu, a także trudności z podporządkowaniem się regułom społecznym wynikające z braku ich zrozumienia. Poza tym Adam ma również wadę wzroku oraz choruje na niedoczynność tarczycy. Chłopiec jest pod kontrolą lekarzy specjalistów takich jak: neurolog, okulista oraz endokrynolog. Dzięki systematycznej pracy jest dzieckiem ciekawym otaczającego go świata i na ogół bardzo radosnym. Dziękujemy Fundacji im. Stanisławy Bieńczak za możliwość bycia członkiem fundacji oraz za udostępnienie subkonta. Dziękujmy także wszystkim tym, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i dalszą terapię naszego syna.

KWOLEK JOLANTA 

Jola jest dziewczyną leżącą i całkowicie zależną od najbliższych. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym ze stwierdzonym głębokim upośledzeniem umysłowym, padaczką, niedowładem czterokończynowym, uszkodzonym wzrokiem. Oprócz tego Jola karmiona jest dojelitowo. Wrażliwych i chcących pomóc prosimy o wsparcie.


KWOLEK OLIWIA 

Oliwka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i rozsczepem kręgosłupa ledzwiowego. Jest po operacji zamkniecia przepukliny i wymaga rehabilitacji, by mogla funkcjonować jak inne zdrowe dzieci. Oliwka choruje również na Pęchcerz neurogeny (jest to zaleganie moczu w pecherzu), skutkiem którego tworzą się różne bakterie i odmiedniczkowe zapalenie nerek, które źle wplywa na jej stan zdrowia. Jest leczona i pod stałą opieka CZD w Warszawie.

 

KUBAS KRYSTIAN         

Mam na imię Krystian. Zachorowałem na cukrzycę typu I jak miałem 1 rok, dwa lata później pojawiła się celiakia. Leczenie cukrzycy typu I polega na ciągłym podawaniu insuliny, właściwym odżywianiu oraz wysiłku fizycznym. Leczenie celiakii polega na stosowaniu diety bezglutenowej. Obie choroby są bardzo kosztowne. Bardzo proszę o pomoc w codziennej walce z chorobami przekazując 1% podatku na moje subkonto. Bardzo dziękuję. 

Pomagają nam