Aktualności

Aktualności

08.09.2021
AKTUALNOŚCI

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O AKTUALNIE U NAS SIĘ DZIEJE - ZAJRZYJ W ZAKŁADKĘ www.fpd.org.pl/pl/o-fundacji/aktualnosci 

ZAPRASZAMY TEŻ NA NASZ PROFIL NA FB: www.facebook.com/FundacjaPomocyDzieciom 

ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCN3ta39k5iRmzfYbAkQNeog 

06.09.2021
Podsumowanie wakacji 2021

Tegoroczne wakacje przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozpoczęły się ogniskiem integracyjnym z grami i zabawami. Spotkanie odbyło się w altanie przy Fundacji, która przeznaczona jest do zajęć  dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.  Niedługo później dzieciaki odwiedziły Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej. Cykl warsztatów teatralno-artystycznych rozpoczął się od zajęć z Magdaleną Tęczą oraz Sabiną Woźniak. Tym samym ruszył projekt pt. „Teatralna podróż” współfinansowany ze środków Gminy Brzozów. Bliskość natury, rozmowy o emocjach, poruszenie zmysłów – te wszystkie doświadczenia pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć teatr. W końcowym efekcie powstał spektakl cieniowy na podstawie znanej bajki „Czerwony Kapturek”. 

05.07.2021
Podsumowanie projektu "Na zielonej ścieżce"

Z końcem czerwca zakończyliśmy realizację projektu pn. Na zielonej ścieżce, dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na ziemi.

Na terenie Wioski Dziecięcej powstała edukacyjna ścieżka ekologiczna z altanką i tablicami edukacyjnymi. Jest to wspaniałe zaplecze do edukacji ekologicznej wykorzystującej metody edukacji nieformalnej oraz spędzania czasu wolnego w przestrzeni lokalnej. Kolejnym etapem były różne aktywności na świeżym powietrzu oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży związane zdrowym stylem życia, odżywianiem.

Projekt miał na celu budzenie świadomości ekologicznej w każdej dziedzinie życia od najmłodszych lat, zbudowanie świadomości społecznej na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania zasobów natury.

05.04.2021
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA - JEST WIELE MOŻLIWOŚCI

CHCESZ DOKŁADNIE DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK MOŻESZ NAM POMÓC - ZAJRZYJ W ZAKŁADKĘ www.fpd.org.pl/pl/o-fundacji/wesprzyj-nas/wesprzyj-nas 

DZIĘKUJEMY!!!

01.02.2021
Upowszechnianie rezultatów wymiany młodzieży

Od września do grudnia 2020 r. nasi partnerzy, jak i my, prezentowaliśmy w swoich lokalnych społecznościach efekty pracy z wymiany młodzieży „Helping Hand, Soothing Voice”, która odbyła się w lipcu ub.r. w Brzozowie. Przygotowaliśmy warsztaty na temat wolontariatu dla naszych kolegów i koleżanek ze szkół, grup nieformalnych. Mimo pandemii, udało nam się przeprowadzić kilka spotkań oraz przekazać do szkół i liderów lokalnych materiały promocyjne projektu.

Projekt „Helping Hand, Soothing Voice” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

 

Pomagają nam