O Fundacji

Podsumowanie wakacji 2021

Tegoroczne wakacje przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozpoczęły się ogniskiem integracyjnym z grami i zabawami. Spotkanie odbyło się w altanie przy Fundacji, która przeznaczona jest do zajęć  dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.  Niedługo później dzieciaki odwiedziły Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej. Cykl warsztatów teatralno-artystycznych rozpoczął się od zajęć z Magdaleną Tęczą oraz Sabiną Woźniak. Tym samym ruszył projekt pt. „Teatralna podróż” współfinansowany ze środków Gminy Brzozów. Bliskość natury, rozmowy o emocjach, poruszenie zmysłów – te wszystkie doświadczenia pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć teatr. W końcowym efekcie powstał spektakl cieniowy na podstawie znanej bajki „Czerwony Kapturek”. 

Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne prowadzone przez Przemysława Maca rozpoczęły projekt „Spacer Po zdrowie” współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie. W ramach projektu odbyło się również spotkanie z lekarzem chorób wewnętrznych Marcinem Leszczykiem. Była to prelekcja na temat zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Dopełnieniem tego projektu była wycieczka do zagrody edukacyjnej, gospodarstwa ekologicznego „Szmer” w Godowej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach o zdrowy stylu życia, mogły spróbować kiszenia ogórków, zdobiły magnesy, przejechały się bryczką, poznały proces uprawy roślin oraz hodowli zwierząt w gospodarstwie.

„Pomagamy Pomysłami” to projekt realizowany razem z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., w którym pracownicy firmy prowadzili warsztaty! Na spotkaniu poruszyli ważne kwestie zapotrzebowania za rynku pracy, pomogli przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, przedstawili działania swojej firmy, nowoczesne technologie oraz przeprowadzili warsztaty praktyczne z druku 3D. Dla młodszych uczestników odbyły się warsztaty z Anną Brodzicką-Woźniak, na których mogli puścić wodzę fantazji i dać się ponieść kreatywności! Ponadto, wzięli udział w zajęciach elementami sensoryki, czyli połączenia kreatywnej i twórczej zabawy ze stymulacją i tworzeniem, przeprowadzonych przez Przemysława Maca. Zajęcia poruszały zmysły uczestników, głównie dotyk, węch i wzrok. Ważnym punktem projektu „Pomagamy pomysłami” była wycieczka w Bieszczady. Bieszczadzka Kolejka Leśna oraz Leśny Zwierzyniec w Lisznej dały dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń!

Nie mogło również zabraknąć warsztatów prowadzonych przez Liderów z Młodzieżowej Rady Fundacji! Zajęcia śpiewu prowadzone były przez Oliwię Fiołek, Tańca przez Marię Pietrasz, papieroplastyki przez Beatę Szostak, Kreatywności przez Radosława Wnęka oraz Karolinę Winczurę, a zajęcia sportowe w podziale na grupy były prowadzone przez Oliwię Dykę i Karolinę Kuś oraz Patryka Stankiewicza i Kamila Szałajko.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Końcem sierpnia zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie naszych wakacyjnych działań. Dzieci przedstawiły efekty swojej pracy z Marysią i Oliwką poprzez mini-koncert oraz występ taneczny na świeżym powietrzu. Rodzice mogli zadowolić się poczęstunkiem i występami swoich pociech. Nie mogło również zabraknąć gier i zabaw przeprowadzonych przez Annę Brodzicką-Woźniak!

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W REALIZACJĘ NASZYCH WAKACYJNYCH WARSZTATÓW SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Z końcem wakacji, nie kończymy naszych działań w Fundacji! W roku szkolnym będą dalej prowadzone warsztaty dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zbierania z nami nowych doświadczeń!

Liderka Młodzieżowej Rady Fundacji

Karolina Kuś

Galeria zdjęć

Pomagają nam