O Fundacji

Spotkanie grupy Ad Astra z pracownikiem NASA

W dniach 15 i 16 listopada br. uczestnicy naszego Młodzieżowego Centrum Kosmicznego "Ad Astra", które działa przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak wzięli udział w spotkaniu z polskim inżynierem z NASA p. Arturem B. Chmielewskim.

Nasz projekt „Z Polski na Marsa” został dostrzeżony przez Organizatorów i zostaliśmy zaproszeni na dwa dni spotkań w Podkarpackim Centrum Innowacji PCI w Rzeszowie.

Pan Artur przybył do Polski prosto ze słonecznej Kalifornii, gdzie w Pasadenie ma siedzibę Jet Propulsion Laboratory (sławne JPL), centrum badawcze NASA zajmujące się m.in. budową sond kosmicznych i łazików marsjańskich. Pan Artur pracuje tam już ponad 40 lat i ma ogromne doświadczenie w branży kosmicznej. Tym doświadczeniem podzielił się z nami i zmotywował nas do dalszej pracy i nauki. Na spotkaniu mieliśmy okazję przedstawić nasze marsjańskie projekty, zadawać pytania i zrobić sobie pamiątkowe fotografie. Jak został oceniony nasz łazik? Bardzo pozytywnie, a gdy wprowadzimy jeszcze kilka drobnych poprawek będziemy mogli startować na Marsa!

Teraz ruszamy w drugi etap naszej kosmicznej podróży i zapraszamy do niej tych, którzy chcą kiedyś sięgnąć gwiazd! Przyjdźcie do naszej Fundacji i rozwijajcie swoje kosmiczne zainteresowania!

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, za dwa wspaniałe dni nauki w świetnej atmosferze. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele „Ad Astra”: Maksymilian Draguła, Michał Kapuściński, Kacper Rzedzicki, Piotr Mendoń, a także p. Andrzej Bieńczak - prezes naszej Fundacji, pracownicy: Dorota Prokopska – Oleniacz, Klaudia Stankiewicz, Łukasz Jędruszczak oraz Kamil Misiurek - instruktor MCK „Ad Astra”.

Materiał filmowy ze spotkania wraz z wywiadem, którego udzieli nam p. Chmielewski już wkrótce!

Galeria zdjęć

Pomagają nam