Aktualności

Aktualności

02.06.2019
„Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”

Z początkiem czerwca rozpoczął się, zainicjowany przez naszą grupę wolontariuszy „Młodzi Aktywni”, projekt pn. „Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”. Podczas wakacji odbędą się warsztaty historyczne, edukacyjno – wychowawcze i artystyczne prowadzone przez współautorkę bloga ,,Śladami zamków i legend”. Będziemy zwiedzać zamki leżące na Podkarpaciu, wymyślać własne legendy i opowieści, tworzyć rekonstrukcje i makiety zamków. Na koniec projektu powstanie folder pn. ,,Najpiękniejsze zamki Podkarpacia na nowo odkryte", który zawierać będzie rys historyczny odwiedzonych obiektów, nasze legendy, rysunki oraz zdjęcia zamków zrobione podczas wycieczek. W projekcie udział bierze również grupa fotograficzna, która powstała w ramach projektu „Pomagamy- Ocalamy- Zachęcamy”, FIO PIL 2018.

Projekt współfinansowany w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

01.06.2019
Projekt CZAS NA ZDROWIE

1 czerwca rozpoczął się projekt pn. „Czas na zdrowie”, którego celem jest promocja i rozpowszechnienie zdrowego stylu życia. Odbędą się spotkania z dietetykiem dla dzieci i młodzieży, wycieczki i różne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Pojedziemy do zagrody edukacyjnej, gospodarstwa ekologicznego „Szmer” w Godowej, gdzie weźmiemy udział w zajęciach o tematyce ,,Skąd się biorą  pyszności’’, poznamy życie na wsi, proces uprawy roślin, produkcji przetworów mlecznych oraz hodowli zwierząt w gospodarstwie. Na koniec projektu powstanie „Poradnik zdrowego stylu życia”, który będzie zawierał przepisy, wiersze, rymowanki o zdrowym stylu życia.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Brzozowskiego.

31.05.2019
Maj deszczowy, a u nas w Fundacji bardzo ciekawie i wesoło

Braliśmy udział w warsztatach fizycznych i chemicznych, które były mega ciekawe. Eksperymenty, które robiliśmy bardzo przydały nam się w zrozumieniu otaczającego nas świata i materiału, który przerabiamy na lekcjach w szkole. Zauważyliśmy, że nauka poprzez eksperyment i zabawę ułatwia nam zapamiętywanie nawet trudnych rzeczy.

30.04.2019
Kwiecień pod znakiem eksperymentów - projekt „Młodzież na 5+”

W kwietniu, ramach projektu „Młodzież na 5+” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Lokalnych, uczestniczyliśmy w warsztatach fizycznych i chemicznych w pracowni naukowej.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w różnych eksperymentach, co dla nas ważne, bo w szkołach, do których chodzimy nie zawsze są możliwości, aby w trakcie lekcji odbywały się takie eksperymenty. Nasze grupy projektowe miały różną tematykę i mogliśmy się wzajemnie podzielić zdobytą wiedzą i umiejętnościami, co pozwoliło nam utrwalić to czego się nauczyliśmy.

Pomagają nam