Aktualności

Aktualności

30.03.2019
Marzec z projektem „Młodzież na 5+”

W tym miesiącu my jako Młodzieżowa Rada Fundacji i uczestnicy projektu przygotowywaliśmy się do samodzielnego przeprowadzenia swojego pierwszego badania ankietowego.

W ramach projektu „Młodzież na 5+” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Lokalnych uczestniczyliśmy w warsztatach rozwoju kompetencji społeczno-obywatelskich oraz wolontariackich dla przyszłych i obecnych liderów Młodzieżowej Rady Fundacji. W trakcie warsztatów mieliśmy zajęcia kształtujące umiejętności diagnozy potrzeb społecznych. Opracowaliśmy ankietę przy pomocy której przeprowadzimy badanie socjologiczne dotyczące potrzeb i opinii lokalnej społeczności związanych z działalnością naszej Fundacji. Badanie będzie służyło do aktualizacji już istniejącej diagnozy potrzeb podopiecznych Fundacji. Będzie ono jednak rozszerzone o nową grupę dzieci – uczniów lokalnych szkół.

06.03.2019
Przekaż 1% podatku

PROSIMY PRZEKAŻ 1 % PODATKU ➡️ KRS 0000117587‼️
Zachęcamy do wsparcia naszych działań. To łatwe, nic Cię nie kosztuje, a może zdziałać wiele‼️ 
Do tej pory dzięki wsparciu Darczyńców pokryliśmy m.in.: w części budowę rodzinnych domów dziecka w Wiosce Dziecięcej oraz część remontu Małej Akademii Życia, uruchomiliśmy szereg warsztatów edukacyjno - rozwojowych dla dzieci i młodzieży.
Przekazując 1 % wesprzesz: 
➡️ rozwój pasji, zainteresowań, talentów dzieci i młodzieży 
➡️ dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym,
➡️ dzieci uzdolnione, w tym z ograniczonym dostępem do dodatkowych zajęć,
➡️ dzieci chore i niepełnosprawne,
➡️ rozwój wolontariatu, w tym międzynarodowego,
➡️ realizację cyklicznych działań na rzecz dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.
 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY‼️

28.02.2019
Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - ferie

Na feriach, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Fundacji, dzieci z Akademii Kreatywnego Rozwoju odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie oraz uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach w Wiosce Dziecięcej.

15.02.2019
Warsztaty z robotyki

W pierwszy dzień ferii gościliśmy studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy poprowadzili zajęcia z robotyki, w ramach wolontariatu studenckiego PROJEKTOR. 
Dzieci po wstępnym omówieniu czym jest mikrokontroler brały udział w instruktarzu jak zapalić swoją pierwszą diodę. Następnie mieli za zadanie stworzyć działającą sygnalizację do startów, jakie mogli zobaczyć na przykład na zawodach sportowych. Kolejnym krokiem było dołożenie do całego układu brzęczyka, który miał imitować dźwięki startu. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem zadziwiająco szybko. Po wykonaniu zadanych przez wolontariuszy zadań uczestnicy mieli czas na stworzenie swoich autorskich projektów. Największym zainteresowaniem cieszył się wcześniej już wspomniany brzęczyk, na którym dzieci zagrały takie motywy jak temat przewodni gry Super Mario Bros. 

Zajęcia miały za zadanie zarazić dzieci pasją informatyki i pokazać im, iż programowanie nie kończy się zawsze na komputerze, oraz że w tej dziedzinie ogranicza ich wyłącznie wyobraźnia. 
Składamy serdeczne podziękowania dla wolontariuszy: Michała Schmidta, Kamila Misiurka i Patryka Rymarowicza.

07.01.2019
Podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie 2018 roku

Pomagają nam