Aktualności

Aktualności

23.12.2018
Życzenia Boże Narodzenie 2018

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego dobra w Nowym Roku życzą podopieczni, wolontariusze i zarząd Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak 

20.12.2018
Pomagamy-ocalamy-zachęcamy - podsumowanie

Projekt pn. Pomagamy-ocalamy-zachęcamy, realizowany był w okresie 10.09.- 15.12.2018, jako inicjatywa grupy nieformalnej Młodzi aktywni, której patronem była Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Zajęcia odbywały się w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

W projekcie uczestniczyło dwudziestu sześciu młodych ludzi w wieku 9-18 lat. Pierwszą grupą osób byli wolontariusze, wychodzący z inicjatywą, drugą grupę osób stanowiła młodzież, uczniowie szkół średnich w Brzozowie, natomiast trzecią grupą były dzieci ze szkół podstawowych w gminie Brzozów.

19.12.2018
Spotkanie świąteczne 2018

W minioną sobotę spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii w Szkole Podstawowej w Brzozowie. Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy szkół, Rada Fundacji, wolontariusze, instruktorzy, podopieczni Fundacji wraz z rodzicami.  Państwo Bieńczakowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. W części artystycznej wystąpili: Marysia, Oliwka i Mikołaj, w układach wokalno – tanecznych, grupa wokalna Sing Star i dwie grupy teatralne. Pięknie zaprezentowali swoje talenty.
W trakcie spotkania był też czas na podsumowanie wydarzeń z całego roku oraz podziękowanie wszystkim Wolontariuszom, którzy pracują charytatywnie i w szczególny sposób wspierają naszą Fundację. 

10.12.2018
Podsumowanie projektu pn. Edukacja- Rozwój – Aktywizacja

Inicjatywa polegała na realizacji cyklu warsztatów metodą projektów z różnych dziedzin wiedzy wg założeń spersonalizowanej edukacji nieformalnej w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie w okresie 8.09.- 8.12.2018. Celem głównym była aktywizacja i rozwój 16 dzieci w wieku 10–16 lat i ich rodziców oraz 4 młodzieży (wolontariusze Fundacji) w wieku 17-19 lat.

30.11.2018
Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - listopad

Realizacja projektu „Młodzież na 5+” jest okazją do pogłębienia naszego udziału w życiu swoich szkół i społeczności lokalnej. Każdy z nas angażował się w obchody święta odzyskania przez Polskę Niepodległości w swojej szkole, społeczności, w gminnych i lokalnych obchodach święta.

Jedną z akcji było przygotowanie wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, inscenizacji pt. „Wdzięczni za niepodległość” dla uczniów z klasy „0”.

07.11.2018
Co to jest niepodległość

W dniu 6.11.2018r. wolontariusze Młodzieżowej Rady Fundacji oraz uczniowie SP w Brzozowie, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowali dla kolegów i koleżanek z klasy 0a inscenizację „Wdzięczni za niepodległość” połączoną z warsztatami artystycznymi. Podczas warsztatów dzieci wykonały flagę Polski oraz nauczyły się piosenki „Co to jest niepodległość”. Była to lekcja miłości do ojczyzny i odpowiedzialności za młodsze pokolenie, któremu powinniśmy przekazywać jak istotną wartość dla nas Polaków ma niepodległość.

Co to jest niepodległość

Teraz wiem już na pewno

Każde dziecko dziś woła

To polski dom, polska szkoła….

Działanie realizowane w ramach projektu  „Młodzież na 5+” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 

Pomagają nam