Aktualności

Aktualności

31.10.2018
Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - październik

W październiku, w ramach pracowni sportowej beneficjenci projektu „Młodzież na 5+” dofinansowanego z FIO uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Uczestnicy uczyli się podstawowych kroków należących do różnych stylów tanecznych. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności tanecznych, jak również zainteresowań oraz były formą wzbudzania wśród dzieci potrzeby ruchu i aktywności fizycznej. Taniec jest znakomitą alternatywą dla – niekiedy nudnych wg dzieci – ćwiczeń fizycznych.

28.09.2018
Edukacja- Rozwój – Aktywizacja

Od 8.09 br W Wiosce Dziecięcej trwają zajęcia w ramach projektu Edukacja- Rozwój – Aktywizacja.

Inicjatywa polega na realizacji cyklu warsztatów pn. Ultima Ratio metodą projektów z różnych dziedzin wiedzy wg założeń spersonalizowanej edukacji nieformalnej. Cel główny to aktywizacja i rozwój 16 dzieci w wieku 10–16 lat i ich rodziców oraz 4 młodzieży w wieku 17-19 lat (wolontariusze Fundacji), z gminy Brzozów. W trakcie trwania projektu odbywają się zajęcia po 10 warsztatów w 4 modułach tematycznych: matematyka-fizyka-robotyka, biotechnologia-chemia-zdrowie, historia-przyroda-geografia, ekonomia-przedsiębiorczość-multimedia. Dodatkowo j. angielski - intensywna samodzielna nauka (15 min. dziennie) na podstawie materiałów opracowanych przez nauczyciela. Młodzież bierze aktywny udział w przebiegu zajęć, prowadząc 3 ostatnie zajęcia z 1 wybranego przez siebie modułu. Ponadto odbędą się 3 warsztaty tematyczne dla rodziców: edukacja spersonalizowana, zdrowy styl życia, psychologia.

Inicjatywa dofinansowana jest ze środków projektu ,,Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej’’, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

26.09.2018
Projekt grupy nieformalne Pomagamy-ocalamy-zachęcamy

Grupa nieformalna Młodzi Aktywni rozpoczęła działania z projektu Pomagamy-ocalamy-zachęcamy, którego patronem jest nasza Fundacja. Młodzież szkoliła swoje umiejętności robienia zdjęć na warsztatach fotograficznych. Ćwiczenia w sali i plenerze poszerzyły ich wiedzę teoretyczną i praktyczną z obsługi aparatu z wykorzystaniem jego zaawansowanych funkcji. Dowiedzieli się czym jest kompozycja oraz jaką rolę w robieniu zdjęć odgrywa światło.

Działanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Inicjatywy Lokalne, dofinansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

25.09.2018
Wspaniała zabawa na Pożegnaniu Lata z Fundacją

23 września br pożegnaliśmy lato na pikniku rodzinnym na basenie MOSiR w Brzozowie. Na piknik zaprosiliśmy dzieci i rodziców z naszej lokalnej społeczności. Przygotowaliśmy kilka atrakcji, które bardzo spodobały się dzieciom, jak i rodzicom. Były dmuchane zjeżdżalnie, pokaz i warsztaty chodzenia na szczudłach, warsztaty kręcenia balonów,  malowanie twarzy, tańce, pokaz ogromnych baniek mydlanych, a także gry i zabawy z nagrodami, w których pomagaliśmy paniom animatorkom. Dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw, a także posmakować pieczonych ziemniaków i słodkości.

22.09.2018
UWAGA ZMIANA TERMINU PIKNIKU!!!

ZE WZGLĘDU NA NIEKORZYSTNE WARUNKI ATMOSFERYCZNE NA PIKNIK RODZINNY "POŻEGNANIE LATA" ZAPRASZAMY JUTRO, TJ. 23.09.2018 OD GODZ. 14:00

Pomagają nam