Aktualności

Aktualności

07.01.2018
Warsztaty ekologiczne w ramach projektu Save our planet

Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom 5 stycznia 2018r. przez Młodzieżową Radę Fundacji oraz uczestniczki projektu międzynarodowego pt. Save our planet realizowanego z funduszy programu Erasmus+ w ramach upowszechniania rezultatów oraz przekazywania nabytej wiedzy i umiejętności. Warsztaty obejmowały tematykę ekologii  w domu, w pracy, w szkole.  

05.01.2018
Podsumowanie roku 2017

Rok 2017 był dla Fundacji Pomocy Dzieciom wyjątkowy, ponieważ obchodziliśmy 15-lecie powstania. Za cel stawiamy sobie pomoc dzieciom ubogim, chorym, niepełnosprawnym czy pochodzącym z rodzin patologicznym. Podopieczni mogą pozyskiwać 1% podatku dochodowego w ramach prowadzonych przez nas subkont.

Wioska Dziecięca

Od 2012 roku budujemy w Brzozowie Wioskę Dziecięcą – kompleks sześciu domów dla sierot biologicznych i społecznych. Ma to być miejsce otwarte dla każdego dziecka. Pragniemy, by doświadczyły one miłości oraz nauczyły się tę miłość przekazywać innym. Obecnie ukończone są dwa domy, w jednym z nich mieszka rodzina z pięciorgiem dzieci, przygotowująca się do bycia rodziną zastępczą; natomiast w drugim odbywają się warsztaty dla dzieci. W skład Wioski Dziecięcej wejdzie też Mała Akademia Życia – miejsca edukacji, wypoczynku i rozwoju. W październiku rozpoczął się remont budynku przeznaczonego na ten cel. Inwestycja ta jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz darowiźnie od króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza Al. Su’uda. W odpowiedzi na apel Fundacji z prośbą o wsparcie przekazał 100 tysięcy dolarów. Pod koniec listopada gościliśmy w Brzozowie przedstawicieli Królestwa Arabii Saudyjskiej, którzy uroczyście przekazali czek Prezesowi Fundacji, p. Andrzejowi Bieńczakowi.

20.12.2017
Odwiedziny podopiecznych

Wczoraj odwiedziliśmy kilku naszych podopiecznych – Natalię, Madzię i Marcela. Przekazaliśmy im życzenia świąteczne oraz prezenty – ręcznie wykonane przez uczestników warsztatów świątecznych bombki. W przygotowaniu prezentów i odwiedzinach pomagały nam wolontariuszki: Natalia i Emilia. Dziękujemy za pomoc, a naszym podopiecznym dziękujemy za mile spotkania.

18.12.2017
Projekt "W oczekiwaniu na Gwiazdkę"

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak  w dniach 2-16.12.2017 r. realizowała projekt pn. W oczekiwaniu na Gwiazdkę, współfinansowany przez Fundację PKO Banku Polskiego oraz ze środków zgromadzonych w ramach akcji „Radek biega, Ty pomagasz! Projekt zakładał organizację warsztatów artystycznych i spotkania świątecznego dla podopiecznych Fundacji i dzieci z lokalnej społeczności.

06.12.2017
„Save our planet” w Medzilaborcach na Słowacji

1 grudnia uczestniczki projektu ekologicznego pt. „Save our planet” wraz z koordynatorką projektu i pedagogiem z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie odwiedziły swoich partnerów w szkole w Medzilaborcach na Słowacji. 

Wizyta była okazją do podtrzymania znajomości z partnerami słowackimi, omówienia wrażeń i wniosków nasuwających się po październikowej wymianie w Poroninie oraz dalszej współpracy. 

Program wizyty przewidywał spotkanie z koleżankami i kolegami, z którymi polska młodzież była na wymianie w Poroninie w dniach 23 -31.10.2017 r., wręczenie certyfikatów Youthpass przez Dyrektor Szkoły Średniej im. Andy Warhola p. Jarmilę Savčakovą oraz koordynator projektu p. Beatę Urban.

Młodzież zwiedziła Muzeum Andy Warhola oraz cerkiew prawosławną pw. Św. Ducha. W muzeum, oprócz zwiedzania, młodzież brała udział w warsztatach papieroplastycznych oraz obejrzała krótki film dotyczący recyklingu na Słowacji.

Pomagają nam