Aktualności

Aktualności

08.07.2018
Międzynarodowy tydzień w Fundacji Pomocy Dzieciom

W ubiegłym tygodniu Fundacja Pomocy Dzieciom gościła dwóch wolontariuszy międzynarodowej organizacji AIESEC. Byli to Rico z Hongkongu i Priyansh z Indii. 

14.06.2018
Projekt TWÓRCZE WAKACJE ED. III

Głównym celem projektu jest profilaktyczna działalność informacyjna i edukacyjna w obszarze uzależnień, jak również rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Będzie to realizowane poprzez organizację:

- warsztatów teatralnych - przygotowywanie przedstawienia z użyciem pacynek, wycieczka do profesjonalnego teatru - Teatru Maska do Rzeszowa

- warsztatów plastycznych - własnoręczne wykonywanie pacynek, scenografii i rekwizytów potrzebnych do przedstawienia,

- warsztatów muzycznych - doskonalenie techniki posługiwania się głosem, prawidłowej wymowy i emisji, a także elementy rytmiki, śpiewu

- warsztatów psychologicznych – zajęcia profilaktyczne i edukacyjne prowadzone przez psychologa.

12.06.2018
Projekt MŁODZIEŻ NA 5+

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społeczno- obywatelskiej oraz kształtowanie kompetencji, umiejętności i postaw niezbędnych dla tej aktywności wśród grupy dzieci ze szkół podstawowych i grupy młodzieży z ze szkół średnich z Brzozowa. Beneficjentami projektu są dzieci w wieku od 10 do 13 roku ż. oraz młodzież w wieku do 14 do 18 r.ż. Projekt realizowany jest w okresie od 1.06. 2018 do 31.12.2019

Projekt jest pomysłem członków Młodzieżowej Rady Fundacji (MRF) oraz rozszerzeniem i kontynuacją projektu dofinansowanego z FIO "Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo" (z 2016/2017 roku).

 

10.06.2018
Projekt ZDROWIE

Projekt zakłada przygotowanie i przeprowadzenie zajęć związanych ze zdrowym trybem życia - zdrowym odżywianiem, radzeniem sobie ze stresem, emocjami i aktywnością fizyczną dla dzieci i młodzieży- podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Projekt rozpoczął się w maju i trwał będzie do końca wakacji.

08.06.2018
Carpathia Education Valley - podsumowanie warsztatów

W sobotę 26 maja zakończył się cykl warsztatów edukacyjnych, które trwały od marca i były częścią projektu Carpathia Education Valley.
W warsztatach wzięła udział grupa około 20 dzieci w wieku 7-16 lat, podopiecznych Fundacji.

Zajęcia były podzielone na wiele grup tematycznych:

- fizyka-matematyka-robotyka (Wielki Zderzacz Hadronów - budowa makiety, budowa robotów)

- historia - archeologia (Karpacka Troja i odkrycia archeologiczne)

- geografia - przyroda (tereny polarne, tworzenie ogrodów w słoikach - zamknięte ekosystemy, historia odkryć geograficznych terenów polarnych)

- język angielski (drama: przygotowano dwa występy: monolog i scenkę)

04.06.2018
Dzień Dziecka z Fundacją 2.06.2018 - relacja

W sobotę, 2.06. odbył się kolejny Dzień Dziecka z Fundacją. W tym roku bawiliśmy się na basenie odkrytym w Brzozowie. Imprezę rozpoczęli p. Bieńczakowie, założyciele Fundacji, którzy złożyli wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji, m.in.: gry i zabawy z nagrodami, warsztaty wypiekania chleba, warsztaty kręcenia lizaków, loteria fantowa, malowanie twarzy, modelowanie balonów i pokaz wielkich baniek mydlanych. Dzieci mogły korzystać z placu zabaw, boiska do piłki plażowej oraz kortu tenisowego.

Pomagają nam