Aktualności

Aktualności

05.12.2017
Gospel Night Krnov 2017

W dniach 1-3 grudnia 2017 r., dzieci muzycznie uzdolnione ze Szkoły Podstawowej z Brzozowa i Starej Wsi, pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim były międzynarodowe warsztaty wokalne w ramach programu TenSing, organizowane przez YMCA DAP w czeskim Krnov. Program TenSing ma na celu pracę z młodzieżą i uczenie ich wyrażania siebie poprzez swoją kulturę za pomocą twórczych form artystycznych.

04.12.2017
Mikołaki naszych podopiecznych w Hotelu Bristol w Rzeszowie

3 grudnia br podopieczni Fundacji zostali zaproszeni na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe do Bristol Tradition & Luxury Hotel w Rzeszowie. Inicjatywa organizowana jest co roku przez Fundację PKO Banku Polskiego.

01.12.2017
Darowizna od Króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud

30 listopada br. odbyło się uroczyste przekazanie darowizny w kwocie 100 tys. dolarów od Króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, która zostanie przeznaczona na remont Małej Akademii Życia.

29.11.2017
Koncert Charytatywny "Serce dla Serca" - podsumowanie

23 listopada odbył się koncert charytatywny „Serce dla serca”, zorganizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom. Jego celem było zebranie środków na leczenie 8-letniego Huberta Pelca ze Starej Wsi. Hubert cierpi na padaczkę lekooporną. Obecnie jest już po skomplikowanej operacji mózgu, ale czeka go jeszcze długa rehabilitacja.

08.11.2017
Wymiana polsko – słowacka w ramach projektu „Save our planet”

„Save our planet”  - projekt ekologiczny dofinansowany przez Erasmus+ , w którym bierze udział polska i słowacka młodzież ze szkół średnich. Projekt trwa od 18.09.2017r. do 18.01.2018r.

Celami edukacyjnymi projektu są zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej,  stworzenie narzędzi i wypracowanie skutecznych metod przekazywania tej wiedzy dzieciom i młodzieży oraz nabycie przez młodzież umiejętności współpracy i przekazywania różnym grupom wiekowym wiedzy ekologicznej.

Projekt jest również odpowiedzią na potrzeby młodzieży dotyczące integracji polsko –słowackiej, nabycia nowych znajomości, poszerzenia swojej wiedzy o kulturze kraju, którego granica jest tak blisko.

Główne cele były realizowane w tracie trwającej od 23 do 31.10.2017r. wymiany w Poroninie. Brało w niej udział 10 uczniów ze Słowacji i 10 uczniów z Polski. Zajęcia odbywały się głównie w języku angielskim.

Pomagają nam