Aktualności

Aktualności

16.04.2018
Spotkanie ze studentami PWSZ w Sanoku

Wioska Dziecięca gościła studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka z Sanoka o specjalności: praca socjalna z resocjalizacją. Wolontariusze Fundacji opowiedzieli o działalności organizacji, przybliżyli zasady funkcjonowania Wioski Dziecięcej, oraz zagadnienie pieczy zastępczej. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i wyrażenie chęci współpracy w przyszłości.

15.03.2018
CEV - zajęcia z robotyki

W sobotę 10 marca odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne dla naszych dzieci. Grupa taneczna przygotowywała się do nagrania swojego videoclipu, a pozostali mieli okazję uczestniczyć w budowaniu elektronicznych robotów z zestawów Arduino. 

14.03.2018
Spotkanie w Czardworku

6 marca 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej z panem Romanem Mazurem – pełnomocnikiem Fundacji Rozwoju i Promocji Bieszczad. Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Turystycznym Czardworek w Przysietnicy i zostało poświęcone zapoznaniu się z dotychczasową działalnością obu fundacji, omówieniu współpracy dotyczącej pozyskiwania środków na wspólne projekty oraz organizacji różnych działań skierowanych dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

Po spotkaniu mieliśmy okazję zwiedzić tzw. Willę Biskupią, dawną siedzibę biskupów przemyskich oraz zobaczyć powstałe tam obserwatorium astronomiczne.

07.03.2018
Spotkanie na Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniu 2 marca 2018 na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej Fundacji z pracownikami naukowymi UR z Wydziału Pedagogicznego. Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy Uniwersytetu z Fundacją w zakresie projektu wdrażania nowoczesnych metod spersonalizowanej edukacji w szkołach publicznych.

05.03.2018
Centrum Edukacyjne "Carpathia Education Valley"

W sobotę 24 lutego br. W Wiosce Dziecięcej odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt. "Opracowanie koncepcji wdrożenia metod spersonalizowanej edukacji w szkołach publicznych".

04.03.2018
Projekt

W piatek 23 lutego w Wiosce Dziecięcej odbyły się interesujące zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzone przez holenderskiego artystę Stefana Venbroek.

Pomagają nam