Aktualności

Aktualności

20.01.2018
Save Our Planet w szkołach podstawowych w Medzilaborcach

W styczniu 2018 r uczestnicy projektu realizowanego z programu Erasmus+ pt. Save our planet, przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla dzieci 2 szkół podstawowych. Młodzież przygotowała prezentację odnośnie ekologii, korzystając ze swoich doświadczeń i wiedzy wyniesionych z 9 - dniowej mobilności edukacyjnej w Poroninie w Polsce pod koniec października 2017r.

15.01.2018
„Save our planet” - warsztaty dla dzieci

Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom przez Młodzieżową Radę Fundacji oraz uczestniczki projektu międzynarodowego pt. „Save our planet”dofinansowanego z Programu Erasmus+ w ramach upowszechniania rezultatów i przekazywania nabytej wiedzy i umiejętności. Warsztaty obejmowały tematykę ekologii i zdrowego stylu życia.

11.01.2018
Warsztaty ekologiczne u słowackich partnerów

Uczestnicy projektu Save our planet – nasi słowaccy partnerzy przeprowadzili w swojej szkole w Medzilaborcach prelekcję dotyczącą projektu, w którym uczestniczyli wspólnie z naszą młodzieżą.

07.01.2018
Warsztaty ekologiczne w ramach projektu Save our planet

Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom 5 stycznia 2018r. przez Młodzieżową Radę Fundacji oraz uczestniczki projektu międzynarodowego pt. Save our planet realizowanego z funduszy programu Erasmus+ w ramach upowszechniania rezultatów oraz przekazywania nabytej wiedzy i umiejętności. Warsztaty obejmowały tematykę ekologii  w domu, w pracy, w szkole.  

05.01.2018
Podsumowanie roku 2017

Rok 2017 był dla Fundacji Pomocy Dzieciom wyjątkowy, ponieważ obchodziliśmy 15-lecie powstania. Za cel stawiamy sobie pomoc dzieciom ubogim, chorym, niepełnosprawnym czy pochodzącym z rodzin patologicznym. Podopieczni mogą pozyskiwać 1% podatku dochodowego w ramach prowadzonych przez nas subkont.

Wioska Dziecięca

Od 2012 roku budujemy w Brzozowie Wioskę Dziecięcą – kompleks sześciu domów dla sierot biologicznych i społecznych. Ma to być miejsce otwarte dla każdego dziecka. Pragniemy, by doświadczyły one miłości oraz nauczyły się tę miłość przekazywać innym. Obecnie ukończone są dwa domy, w jednym z nich mieszka rodzina z pięciorgiem dzieci, przygotowująca się do bycia rodziną zastępczą; natomiast w drugim odbywają się warsztaty dla dzieci. W skład Wioski Dziecięcej wejdzie też Mała Akademia Życia – miejsca edukacji, wypoczynku i rozwoju. W październiku rozpoczął się remont budynku przeznaczonego na ten cel. Inwestycja ta jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz darowiźnie od króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza Al. Su’uda. W odpowiedzi na apel Fundacji z prośbą o wsparcie przekazał 100 tysięcy dolarów. Pod koniec listopada gościliśmy w Brzozowie przedstawicieli Królestwa Arabii Saudyjskiej, którzy uroczyście przekazali czek Prezesowi Fundacji, p. Andrzejowi Bieńczakowi.

Pomagają nam