Aktualności

Aktualności

11.04.2017
Odwiedziny podopiecznych - Wielkanoc 2017

W okresie przedświątecznym odwiedziliśmy kilku naszych podopiecznych – Natalię, Oliwkę i  Olę. Przekazaliśmy im prezenty – wykonane przez uczestników warsztatów świątecznych koszyczki filcowe pełne kolorowych pisanek. W przygotowaniu prezentów i odwiedzinach pomagały nam wolontariuszki: p. Grażyna, Klaudia, Natalia i Emilia. Dziękujemy za pomoc, a naszym podopieczny dziękujemy za mile spotkania.

Działanie realizowane w ramach projektu pn. Aktywna młodzież sposobem na aktywne społeczeństwo, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki  Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

22.03.2017
Warsztaty wielkanocne

Podopieczni tworzący Akademię Kreatywnego Rozwoju wzięli udział w warsztatach papieroplastycznych, na których tworzyli kartki wielkanocne, ozdoby świąteczne z filcu, wstążek, papieru.

21.03.2017
Lokalny Konkurs Stypendialny – podsumowanie semestru

„Agrafka Agory” – Lokalny Konkurs Stypendialny jako projekt partnerski programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory realizowany jest w roku akademickim 2016/2017 przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Jest to III edycja  Konkursu w naszej Fundacji.

13.03.2017
15-lecie Fundacji - podsumowanie

12 marca przypadła 15 rocznica powstania Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Jej głównym celem jest pomoc dzieciom chorym, pochodzącym z rodzin ubogich lub patologicznych, a także wybitnie uzdolnionym. Ważnym aspektem jest również budzenie wrażliwości społecznej na ubóstwo, niepełnosprawność i patologie oraz zachęcanie do podejmowania bezinteresownej pomocy. Od 2004 r. Fundacja posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu może prowadzić subkonta dla kilkudziesięciu podopiecznych, na których gromadzone są środki przekazane z 1% podatku dochodowego.

06.02.2017
FERIE Z FUNDACJĄ

Tegoroczne ferie podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak spędzili w radosnej atmosferze. Przygotowaliśmy dla nich kilka spotkań, w każdym z nich brało udział około 20 dzieci.

03.02.2017
Przekaż 1% podatku za 2016 rok

Zapraszamy do wspierania naszych działań i remontu Małej Akademii Życia

Pomagają nam