Aktualności

Aktualności

01.12.2017
Darowizna od Króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud

30 listopada br. odbyło się uroczyste przekazanie darowizny w kwocie 100 tys. dolarów od Króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, która zostanie przeznaczona na remont Małej Akademii Życia.

29.11.2017
Koncert Charytatywny "Serce dla Serca" - podsumowanie

23 listopada odbył się koncert charytatywny „Serce dla serca”, zorganizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom. Jego celem było zebranie środków na leczenie 8-letniego Huberta Pelca ze Starej Wsi. Hubert cierpi na padaczkę lekooporną. Obecnie jest już po skomplikowanej operacji mózgu, ale czeka go jeszcze długa rehabilitacja.

08.11.2017
Wymiana polsko – słowacka w ramach projektu „Save our planet”

„Save our planet”  - projekt ekologiczny dofinansowany przez Erasmus+ , w którym bierze udział polska i słowacka młodzież ze szkół średnich. Projekt trwa od 18.09.2017r. do 18.01.2018r.

Celami edukacyjnymi projektu są zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej,  stworzenie narzędzi i wypracowanie skutecznych metod przekazywania tej wiedzy dzieciom i młodzieży oraz nabycie przez młodzież umiejętności współpracy i przekazywania różnym grupom wiekowym wiedzy ekologicznej.

Projekt jest również odpowiedzią na potrzeby młodzieży dotyczące integracji polsko –słowackiej, nabycia nowych znajomości, poszerzenia swojej wiedzy o kulturze kraju, którego granica jest tak blisko.

Główne cele były realizowane w tracie trwającej od 23 do 31.10.2017r. wymiany w Poroninie. Brało w niej udział 10 uczniów ze Słowacji i 10 uczniów z Polski. Zajęcia odbywały się głównie w języku angielskim.

03.10.2017
Wizyta przygotowawcza w Poroninie

W dniach 30.09.-1.10.2017 miała miejsce wizyta przygotowawcza w Poroninie k. Zakopanego w ramach projektu pt. „Save our Planet” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Partnerami projektu jest nasza Fundacja oraz Stredná odborná škola Andyho Warhola z miejscowości Medilaborce na Słowacji.

02.10.2017
Rozdanie wyprawki 2017

Już po raz kolejny Fundacja Pomocy Dzieciom przygotowała wyprawki dla uczniów. Dzięki hojności darczyńców akcją udało się objąć uczniów kilku szkół z gminy Brzozów. W obecności dyrektorów i pedagogów rozdano 51 wyprawek: w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie, Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach, Szkole Podstawowej w Starej Wsi i Szkole Podstawowej nr 1 w Przysietnicy.

Pomagają nam