O Fundacji

FERIE Z FUNDACJĄ

Tegoroczne ferie podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak spędzili w radosnej atmosferze. Przygotowaliśmy dla nich kilka spotkań, w każdym z nich brało udział około 20 dzieci.

W trakcie warsztatów artystycznych prowadzonych przez panią Beatę Mielcarek dzieci stworzyły piękne prace przedstawiające ich ulubione pory roku oraz malownicze ogrody. Przy pomocy farb i kredek uczestnicy zajęć przelali na papier to, co podpowiadała im wyobraźnia. Kolejne zajęcia wiązały się z tematyką walentynkowo-karnawałową. Pomysł poddała prowadząca warsztaty pani Grażyna Pietrasz. Podopieczni wykonali wspaniałe lampiony, które śmiało mogą być dekoracją w czasie zabawy karnawałowej. Do ich przygotowania dzieci wykorzystały słoiki, wstążki i naklejki. Powstały też ozdoby, których głównym składnikiem były serca zrobione z papieru i filcu.

Oprócz zajęć artystycznych, na których nasi podopieczni mogli rozwijać swoje talenty plastyczne, zorganizowaliśmy kulig w Czardworku. Atrakcja ta ucieszyła wszystkich uczestników. Podczas wycieczki podziwiali oni piękny, ośnieżony las. Nie mogło również zabraknąć bitwy na śnieżki i lepienia bałwana.

Kolejną formą wypoczynku był wyjazd na lodowisko do Sanoka. Dzieci utworzyły wspaniałą grupę, wspierały się nawzajem. Dzięki temu nawet ci, dla których łyżwy były czymś nowym, mogli cieszyć się ze ślizgawki. Żaden upadek nie był im straszny, bo obok znalazła się dłoń, która pomogła się podnieść.

Ostatnie spotkanie w czasie ferii uczestnicy spędzili na warsztatach pt. „Przedsiębiorczość – od pomysłu do sukcesu” prowadzonych przez pracowników ING Banku Śląskiego. Łączyły one zabawę z nauką. Podopieczni dowiedzieli się jaka powinna być osoba przedsiębiorcza oraz jak założyć własną firmę. Pracując w grupach przygotowali biznesplany różnorodnych przedsięwzięć gospodarczych, stworzyli też logo i plakaty reklamowe.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez Fundację dzieci, które nie wyjechały na ferie mogły aktywnie spędzić wolny czas i rozwinąć swoje zainteresowania. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów i wycieczek, szczególnie paniom Beacie Mielcarek, Grażynie Pietrasz i Lidii Wolff oraz pracownikom ING Banku Śląskiego.

Galeria zdjęć

Pomagają nam