Aktualności

Aktualności

05.02.2015
Rozlicz u nas swój PIT

W zamian za przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozliczymy Twój PIT.

Zapraszamy do siedziby Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak przy ul. Kościuszki 23 od pon do pt od 7 do 15.
Ciebie to nic kosztuje, a nam pomoże spełnić marzenia dzieci.

Co roku z wpłat z 1%:
- udzielamy pomocy kilkudziesięciu rodzinom w trudnej sytuacji materialnej i bytowej
- dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne dla dzieci
- fundujemy stypendia dla zdolnej młodzieży
- wpłaty z dopiskiem „Wioska Dziecięca” w całości przekazujemy na budowę Wioski

22.01.2015
Poszukujemy wolontariuszy

Poszukujemy wolontariuszy z całego kraju do promocji Fundacji i kolportażu ulotek zachęcających do przekazania 1% podatku na rzecz Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej.

Termin akcji: luty – kwiecień 2015.

Zapewniamy: udokumentowanie współpracy (porozumienie, referencje), niezbędne materiały, uczestnictwo w projektach i życiu Fundacji, nabycie nowych doświadczeń, poznanie nowych, ciekawych ludzi, wymianę zdobytych już doświadczeń.

Oferujemy wsparcie merytoryczne i rzeczowe niezbędne do akcji. Każdego traktujemy indywidualnie, bierzemy pod uwagę umiejętności i doświadczenia wolontariuszy. Każdemu indywidualnie dziękujemy.

Chętnych zapraszamy do kontaktu:

tel. 886 121 202

kontakt@fpd.org.pl

20.01.2015
POKRZYWDZONE DZIECI CZEKAJĄ NA TWOJĄ POMOC

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZANIA 1% PODATKU NA RZECZ WIOSKI DZIECIĘCEJ

Budowa Wioski Dziecięcej w Brzozowie, na pograniczu kultur i religii, gdzie od wieków żyli Polacy, Ukraińcy, Żydzi i Romowie, jest naszą odpowiedzią na krzywdę dzieci z całego świata, które swojego domu nie mają. Chcemy, aby osierocone dzieci, dotknięte problemami ubóstwa, przemocy, chorób i cierpienia mogły wychowywać się w prawdziwych rodzinach w poczuciu bezpieczeństwa, bez obaw o jutro. Nie możemy dopuścić, aby dzieci te trafiły na margines społeczeństwa odarte z człowieczeństwa. Będziemy dążyć do tego, by nauczyć naszych wychowanków poszanowania godności drugiego człowieka, wrażliwości na krzywdę innych i dobroci. Naszym celem będzie ukształtowanie w wychowankach pozytywnej postawy wobec zróżnicowania kulturowego i rasowego oraz niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.
Dzięki wpływom z 1% podatku będziemy mogli w przyszłości realizować działania wychowawcze, profilaktyczne i terapeutyczne przy użyciu nowoczesnych metod i współpracy specjalistów. Dzięki dotychczasowej pomocy darczyńców i wpłat z 1% podatku udało nam się wybudować dwa z sześciu rodzinnych domów dziecka. Obecnie kończymy wyposażanie tych budynków w niezbędne meble i sprzęt. W najbliższym czasie rozpoczyna się także szkolenie kandydatów na rodziców zastępczych.

14.01.2015
Podsumowanie 2014 roku

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem kolejnego roku naszej działalności

23.12.2014
Informacja

Informujemy, że w dniach 24.12, 29-30.12 biuro Fundacji będzie nieczynne.

Pomagają nam