Aktualności

Aktualności

23.12.2014
Podziękowania dla Gimnazjum w Rakowej

Kilka dni temu odwiedziły nas Panie Anna i Katarzyna, nauczycielki z Gimnazjum w Rakowej gm. Tyrawa Wołoska, które przywiozły dla nas prezent – ręcznie wykonane przez młodzież gimnazjalną kartki świąteczne oraz cudnego bałwanka. Nauczyciele szkoły oraz gimnazjaliści byli zainteresowani także naszą działalnością oraz projektem Wioski Dziecięcej. Cieszymy się z odwiedzin i prezentu i już myślimy o współpracy ze szkołą. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom szkoły i nauczycielom za bardzo miły gest i odwiedziny!

Kartki świąteczne z życzeniami przekazaliśmy m.in. przyjaciołom Fundacji, władzom województwa, powiatu i gminy.

13.10.2014
Podsumowanie tegorocznej Akcji Wyprawka na 5+

Nasza Fundacja kolejny raz przygotowała pomoc w postaci wyprawki szkolnej na łączną sumę 2249,00 zł. Przeznaczona została dla 22 dzieci - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to nam dzięki ofiarności narzeczonych Agnieszki i Mateusza oraz Ewy i Romana, którzy zamiast kwiatów poprosili swoich gości o podarowanie artykułów szkolnych dla biednych dzieci. Duże wsparcie otrzymaliśmy również od Zbigniewa Owsianego - właściciela Zielonej Oazy, który ofiarował dzieciom piękne plecaki.
Zakup artykułów szkolnych, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem. W plecakach, które otrzymały dzieci znalazły się zeszyty, bloki rysunkowe, techniczne, farby, piórniki, przybory do pisania, rysowania, maskotki, bajki, gry edukacyjne.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom. Dziękujemy również wolontariuszom: Beacie Golonce, Beacie Szostak i Darii Prokopowicz za pomoc w przygotowaniu i rozdysponowaniu wyprawki.

02.10.2014
Podsumowanie zbiórki w SDK w Sanoku

W ubiegły czwartek uczestniczyliśmy w musicalu „Dźwięki muzyki” autorstwa Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II, w reżyserii Marii Sartovej, w ramach 24 Festiwalu im. Adama Didura w Sanockim Domu Kultury w Sanoku.
Przed, w trakcie i po występie odbyła się zbiórka do puszek na rzecz wyposażenia dwóch domów w budowanej przez nas Wiosce Dziecięcej w Brzozowie. Łącza suma zebranych środków wynosi 600 zł.

25.09.2014
Podsumowanie Turnieju Hickory Golf Cup 2014


W ostatnią niedzielę w NTB Activ Club w Głogowie Młp. odbył się charytatywny turniej golfa w stylu „retro”. Organizatorami imprezy była nasza Fundacja oraz Głogów Golf Club. Głównym przesłaniem imprezy była promocja i wsparcie budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

24.09.2014
Nasza Fundacja na 24 Festiwalu im. Adama Didura

Serdecznie zapraszamy do Sanockiego Domu Kultury na jutrzejszy musical „Dźwięki muzyki” autorstwa Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II, w reżyserii Marii Sartovej, w ramach 24 Festiwalu im. Adama Didura. Klasyczne dzieło musicalu opowiada historię Marii, która opiekuje się siedmiorgiem dzieci owdowiałego kapitana von Trappa.
Przed, w trakcie i tuż po musicalu odbędzie się kwesta na rzecz Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie. Będziemy także udzielać informacji na temat działalności naszej Fundacji. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej inicjatywy.
Bardzo dziękujemy Panu Waldemarowi Szybiakowi, Dyrektorowi Festiwalu za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia kwesty na rzecz Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

23.09.2014
Ogłoszenie wyników Agrafki Agory – Lokalnego Konkursu Stypendialnego

W dniu dzisiejszym zewnętrzna Komisja Stypendialna powołana z lokalnej społeczności w składzie: Halina Kościńska, Jolanta Owsiana, Marita Bryś, wyłoniła spośród kandydatów trzech, którzy otrzymają stypendia w ramach „Agrafki Agory – Lokalnego Konkursu Stypendialnego.

Stypendia otrzymują:

1.Pigoń Magdalena - I rok, logistyka, Politechnika Rzeszowska

2.Dmitrzak Krystian – II rok, finanse i rachunkowość, Politechnika Rzeszowska

3.Wójtowicz Magdalena – I rok, finanse i rachunkowość, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Gratulujemy stypendystom otrzymania stypendiów oraz wszystkim kandydatom za ich osiągnięcia naukowe oraz zaangażowanie społeczne i jednocześnie życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nauce.

Pomagają nam