Aktualności

Aktualności

11.03.2015
Wykaz potrzebnego wyposażenia do dwóch domów w Wiosce Dziecięcej

Zachęcamy do przekazania bądź zakupu ostatnich już elementów wyposażenia dwóch domów w Wiosce Dziecięcej.
Wszystkim Firmom i osobom prywatnym, które do tej pory nam pomogły serdecznie dziękujemy. Każdemu, kto jeszcze odpowie na nasz apel, już teraz z całego serca dziękujemy!

26.02.2015
Koncert charytatywny na rzecz Wioski Dziecięcej - relacja

21 lutego w I LO w Brzozowie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpili raperzy Rete i Tadek. Dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na rzecz Wioski Dziecięcej. Prezes Fundacji, Pan Andrzej Bieńczak przybliżył ideę Wioski, zachęcał też młodych ludzi, aby w przyszłości zostali wolontariuszami pomagającymi dzieciom w nauce i rozwijaniu ich pasji.
Artyści zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Przywoływali fakty historyczne, które przez wiele lat próbowano zataić lub fałszować. Mówili między innymi o takich postaciach jak Inka, czy rotmistrz Witold Pilecki, o Żołnierzach Wyklętych, Państwie Podziemnym.
W koncercie uczestniczyło wielu młodych ludzi, dla których sprawy państwa i narodu nie są obojętne. Dzięki tego rodzaju wydarzeniom mogą oni w sposób oryginalny i prawdopodobnie dla wielu ciekawszy niż wiedza książkowa poznać prawdę o czasach, gdy za ojczyznę przelewano krew.
Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Szczepkowi oraz organizacjom: Ruch Narodowy Brzozów, Młodzież Wszechpolska Brzozów, Narodowy Brzozów za zaproszenie i przekazanie wpływów ze sprzedaży płyt i gadżetów patriotycznych.
Relacja zdjęciowa i film z koncertu www.facebook.com/pages/Ruch-Narodowy-Brzozów/352839741564095
Zapraszamy do obejrzenia!

06.02.2015
Koncert charytatywny na rzecz Wioski Dziecięcej

Zapraszamy serdecznie na "Koncert charytatywny na rzecz Wioski Dziecięcej", który odbędzie się 21 lutego o godzinie 20:00 w I LO w Brzozowie. Wystąpią artyści: Rete, Tadek. Cena biletu: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Po koncercie odbędzie się licytacja gadżetów patriotycznych oraz zbiórka do puszek na rzecz Wioski Dziecięcej w Brzozowie. Dochód ze sprzedaży biletów będzie również przekazany na rzecz powstającej Wioski.

05.02.2015
Rozlicz u nas swój PIT

W zamian za przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozliczymy Twój PIT.

Zapraszamy do siedziby Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak przy ul. Kościuszki 23 od pon do pt od 7 do 15.
Ciebie to nic kosztuje, a nam pomoże spełnić marzenia dzieci.

Co roku z wpłat z 1%:
- udzielamy pomocy kilkudziesięciu rodzinom w trudnej sytuacji materialnej i bytowej
- dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne dla dzieci
- fundujemy stypendia dla zdolnej młodzieży
- wpłaty z dopiskiem „Wioska Dziecięca” w całości przekazujemy na budowę Wioski

22.01.2015
Poszukujemy wolontariuszy

Poszukujemy wolontariuszy z całego kraju do promocji Fundacji i kolportażu ulotek zachęcających do przekazania 1% podatku na rzecz Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej.

Termin akcji: luty – kwiecień 2015.

Zapewniamy: udokumentowanie współpracy (porozumienie, referencje), niezbędne materiały, uczestnictwo w projektach i życiu Fundacji, nabycie nowych doświadczeń, poznanie nowych, ciekawych ludzi, wymianę zdobytych już doświadczeń.

Oferujemy wsparcie merytoryczne i rzeczowe niezbędne do akcji. Każdego traktujemy indywidualnie, bierzemy pod uwagę umiejętności i doświadczenia wolontariuszy. Każdemu indywidualnie dziękujemy.

Chętnych zapraszamy do kontaktu:

tel. 886 121 202

kontakt@fpd.org.pl

Pomagają nam