Aktualności

Aktualności

18.03.2014
Letni wypoczynek dla dzieci

Do wakacji jeszcze trochę czasu, ale my już dziś informujemy, że w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wspólnie z Burmistrzem Brzozowa w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji w oparciu o program profilaktyczno–terapeutyczny w zakresie problematyki alkoholizmu oraz innych uzależnień”, współfinansujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci z Zespołu Świetlic Środowiskowych w Brzozowie i Przysietnicy.

Nie wszystkie dzieci mają możliwość wyjazdu na odpoczynek. Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny dzieci – uczestniczący w zajęciach Zespołu Świetlic Środowiskowych mają szansę na zwiedzenie ciekawych miejsc, nawiązanie nowych znajomości i zacieśnianie więzi z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że wrócą z wakacji wypoczęci i pełni wspaniałych wspomnień.

12.03.2014
Podsumowanie spotkania z Timem Guenardem

W ostatnich dniach lutego gościliśmy w Krośnie, Przemyślu i Jarosławiu na spotkaniu z Timem Guenardem, autorem książki „Silniejszy od nienawiści”. Tim głosił swoje świadectwo przemiany i powrotu z drogi przestępstwa na drogę wiary. Obecnie zajmuje się resocjalizacją młodzieży. Wybudował kilka domów by móc przyjmować zagubionych młodych ludzi. Jest często zapraszany w różne zakątki świata, aby opowiedzieć historię swojego życia. Głoszone przez niego świadectwo ma moc odmieniania ludzkiego życia.

W trakcie tych spotkań mogliśmy zaprezentować swoją działalność, a przede wszystkim opowiedzieć o projekcie jakim jest Wieloetniczna Wioska Dziecięca. Nasza inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem Tima Guenarda oraz organizatorów i słuchaczy.

Po każdym ze spotkań słuchacze mogli przekazać do puszki dar serca na rzecz budowy Wioski Dziecięcej. Dzięki ofiarności Darczyńców zebraliśmy 5612,67 zł.

06.03.2014
Podziękowania dla Firmy Lamp-System S.C. z Rzeszowa

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Marcie i Pawłowi Ziemniakom oraz Firmie Lamp-System S.C. z Rzeszowa za wsparcie finansowe Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

03.03.2014
Podziękowania dla Firmy Centurion Sp. z o.o

Składamy serdecznie podziękowania Panu Jackowi Kawie – Prezesowi Firmy Centurion Sp.z o.o z Sanoka za przekazanie 28 sztuk drzwi wewnętrznych do dwóch budynków w Wiosce Dziecięcej.

26.02.2014
Spotkanie z Timem Guenardem

Wszystkich, którzy chcieliby poznać wspaniałe świadectwo Tima Guenarda, autora bestsellerowej książki pt. „Silniejszy od nienawiści” zapraszamy na spotkania w Krośnie, Przemyślu i Jarosławiu.

Najbliższe dziś, 26.02.2014r. g.18.30

Kościół w Parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli

ul. Kardynała Wyszyńskiego 30, KROSNO 

27.02.2014r. g.19.00

Aula Wyższego Seminarium Duchownego

ul. Zamkowa 5, PRZEMYŚL 

28.02.2014r. g.18.30

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej

ul. Benedyktyńska 5, JAROSŁAW 

W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje na temat działalności naszej Fundacji i postępów w budowie Wioski Dziecięcej w Brzozowie oraz wesprzeć nasze działania.

 „Silniejszy od nienawiści” to wstrząsająca autobiografia człowieka, który potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu nienawiści i przemocy. W wieku trzech lat porzucony przez matkę, w dzieciństwie katowany przez ojca, trafił do domu poprawczego, a następnie – jako nastolatek – na ulicę. Sławę i pieniądze przyniosła mu kariera zawodowego boksera. Przez moment uwierzył, że to siła i pięść dają szczęście.

I nagle dzięki własnym poszukiwaniom, szczęściu oraz pomocy napotkanych ludzi zdołał całkowicie przewartościować i zmienić swoje życie. Dziś jest szczęśliwym ojcem czwórki dzieci i związanym z „Arką” Jeana Vanier opiekunem osób niepełnosprawnych umysłowo. Odbywa liczne konferencje na całym świecie przekonany, że jego osobiste świadectwo pozwoli innym uwierzyć, że można wyzwolić się z mocy genów, alkoholu i środowiska. (źródło www.piotrajana.pl)

Zapraszamy na www.timguenard.pl

14.02.2014
Podziękowania dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie za wsparcie finansowe na rzecz podopiecznych naszej Fundacji.

Pracownicy Urzędu po raz kolejny podjęli inicjatywę wsparcia naszych działań. W ubiegłym roku przeznaczyli środki finansowe na rzecz budowy Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

Pomagają nam