Aktualności

Aktualności

20.01.2015
POKRZYWDZONE DZIECI CZEKAJĄ NA TWOJĄ POMOC

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZANIA 1% PODATKU NA RZECZ WIOSKI DZIECIĘCEJ

Budowa Wioski Dziecięcej w Brzozowie, na pograniczu kultur i religii, gdzie od wieków żyli Polacy, Ukraińcy, Żydzi i Romowie, jest naszą odpowiedzią na krzywdę dzieci z całego świata, które swojego domu nie mają. Chcemy, aby osierocone dzieci, dotknięte problemami ubóstwa, przemocy, chorób i cierpienia mogły wychowywać się w prawdziwych rodzinach w poczuciu bezpieczeństwa, bez obaw o jutro. Nie możemy dopuścić, aby dzieci te trafiły na margines społeczeństwa odarte z człowieczeństwa. Będziemy dążyć do tego, by nauczyć naszych wychowanków poszanowania godności drugiego człowieka, wrażliwości na krzywdę innych i dobroci. Naszym celem będzie ukształtowanie w wychowankach pozytywnej postawy wobec zróżnicowania kulturowego i rasowego oraz niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.
Dzięki wpływom z 1% podatku będziemy mogli w przyszłości realizować działania wychowawcze, profilaktyczne i terapeutyczne przy użyciu nowoczesnych metod i współpracy specjalistów. Dzięki dotychczasowej pomocy darczyńców i wpłat z 1% podatku udało nam się wybudować dwa z sześciu rodzinnych domów dziecka. Obecnie kończymy wyposażanie tych budynków w niezbędne meble i sprzęt. W najbliższym czasie rozpoczyna się także szkolenie kandydatów na rodziców zastępczych.

14.01.2015
Podsumowanie 2014 roku

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem kolejnego roku naszej działalności

23.12.2014
Informacja

Informujemy, że w dniach 24.12, 29-30.12 biuro Fundacji będzie nieczynne.

23.12.2014
Podziękowania dla Gimnazjum w Rakowej

Kilka dni temu odwiedziły nas Panie Anna i Katarzyna, nauczycielki z Gimnazjum w Rakowej gm. Tyrawa Wołoska, które przywiozły dla nas prezent – ręcznie wykonane przez młodzież gimnazjalną kartki świąteczne oraz cudnego bałwanka. Nauczyciele szkoły oraz gimnazjaliści byli zainteresowani także naszą działalnością oraz projektem Wioski Dziecięcej. Cieszymy się z odwiedzin i prezentu i już myślimy o współpracy ze szkołą. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom szkoły i nauczycielom za bardzo miły gest i odwiedziny!

Kartki świąteczne z życzeniami przekazaliśmy m.in. przyjaciołom Fundacji, władzom województwa, powiatu i gminy.

13.10.2014
Podsumowanie tegorocznej Akcji Wyprawka na 5+

Nasza Fundacja kolejny raz przygotowała pomoc w postaci wyprawki szkolnej na łączną sumę 2249,00 zł. Przeznaczona została dla 22 dzieci - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to nam dzięki ofiarności narzeczonych Agnieszki i Mateusza oraz Ewy i Romana, którzy zamiast kwiatów poprosili swoich gości o podarowanie artykułów szkolnych dla biednych dzieci. Duże wsparcie otrzymaliśmy również od Zbigniewa Owsianego - właściciela Zielonej Oazy, który ofiarował dzieciom piękne plecaki.
Zakup artykułów szkolnych, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem. W plecakach, które otrzymały dzieci znalazły się zeszyty, bloki rysunkowe, techniczne, farby, piórniki, przybory do pisania, rysowania, maskotki, bajki, gry edukacyjne.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom. Dziękujemy również wolontariuszom: Beacie Golonce, Beacie Szostak i Darii Prokopowicz za pomoc w przygotowaniu i rozdysponowaniu wyprawki.

Pomagają nam