Aktualności

Aktualności

18.09.2014
Turniej golfowy w randze Mistrzostw Podkarpacia, połączonego z zabawą golfową w stylu „retro”

21 września 2014 Głogów Golf Club i Fundacja Pomocy Dzieciom organizuje imprezę w stylu „retro” z turniejem golfowym w randze Mistrzostw Podkarpacia, połączonego z zabawą golfową w stylu „retro”. Głównym przesłaniem imprezy jest promocja i wsparcie budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

03.09.2014
Zaproszenie na Światowy Dzień FAS

9 września w Artkinie w Krośnie odbędzie się Konferencja poświęcona przybliżeniu problemu dzieci z FAS, a także upowszechnieniu szkodliwości alkoholu spożywanego przez kobiety w ciąży.

02.09.2014
Nasza Fundacja na Back to School w Millenium Hall

30 i 31 sierpnia w Millenium Hall odbył się event związany z powrotem dzieci do szkoły po wakacjach Back To School. Podczas targów swoją ofertę dotyczącą zajęć pozalekcyjnych zaprezentowały szkoły językowe, taneczne, muzyczne, kluby sportowe, stowarzyszenia i fundacje. Nie zabrakło tam również i nas.

26.08.2014
Pomóż nam wyposażyć domy dla sierot

Zapraszamy do włączenia się w akcje wyposażania dwóch wybudowanych domów w Wiosce Dziecięcej. Zachęcamy do przekazywania rzeczy używanych, w dobrym stanie. Potrzebujemy: mebli dziecięcych (głównie szaf, regałów i łóżek), mebli pokojowych, sprzętu AGD, RTV, dywaników, obrusów, zastaw stołowych, sztućców, pościeli, itd.

Prosimy - przejrzycie Państwo stare meble, strych, zapytajcie rodzinę, znajomych... Pomoc potrzebującym jest bezcenna.

Lista potrzebnych materiałów znajduje się w zakładce ZBIÓRKA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA/PLIKI DO POBRANIA

17.07.2014
Aktualności z Wioski Dziecięcej lipiec 2014

Tworzymy kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot społecznych i naturalnych, bez względu na rasę, narodowość czy pochodzenie, a także warunki mieszkaniowe przyszłym wychowankom do czasu ich usamodzielnienia się. Celem głównym inwestycji jest stworzenie dobrej, bezpiecznej, wspierającej przestrzeni do życia dla dzieci i rodziców zastępczych, miejsca wzorcowego opartego na dobrych praktykach modelowej Wioski Dziecięcej, w której każde dziecko jest kochane i uczy się kochać innych, a po opuszczeniu domu będzie promować ideę braterstwa i przyjaźni między narodami. Na tę przestrzeń będą się składać: 6 jednorodzinnych domów dziecka oraz budynek pełniący rolę służebną - miejsce aktywnego wypoczynku i rozwoju. Docelowo w Wiosce przewidujemy schronienie w jednym czasie dla 48 podopiecznych.

W Wiosce zamieszkają sieroty społeczne i biologiczne przebywające w instytucjonalnych domach dziecka. Dzieci te znalazły się w domach dziecka z powodu sieroctwa lub półsieroctwa, przemocy w rodzinie, alkoholizmu, ubóstwa, bezrobocia, nieodpowiednich warunków mieszkaniowych. Mają za sobą traumatyczne przeżycia. Liczba bezdomnych dzieci w Polsce wynosi 1,5 tys. W instytucjonalnych domach dziecka przebywa 25 tys. dzieci. W województwie podkarpackim w domach dziecka jest umieszczonych 746 dzieci.

30.06.2014
Rusza II edycja konkursu stypendialnego „Agrafka Agory”

„Agrafka Agory” - Lokalny Fundusz Stypendialny jako partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory realizowany jest w roku akademickim 2014/2015 przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

Głównymi celami „Agrafki Agory” są: pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwój zainteresowań i talentów, a także wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy także rozwojowi idei stypendiów w Polsce.

Pomagają nam