Aktualności

Aktualności

31.12.2019
Projekt "Młodzież na 5+" - podsumowanie

Projekt pn. MŁODZIEŻ NA 5 z +

w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w okresie od 2018-05-01 do 2019-12-31

Celem projektu było zwiększenie aktywności społeczno- obywatelskiej 40 dzieci i młodzieży poprzez organizację działań zwiększających ich kompetencje przedsiębiorcze, obywatelskie, społeczne. Odbiorcami projektu były 2 grupy dzieci w wieku od 10 do 13 roku ż. ze szkół podstawowych i 2 grupy młodzieży z ze szkół średnich z Gminy Brzozów w wieku do 14 do 18 r.ż.

17.12.2019
Spotkanie świąteczne i podsumowanie 2019 roku

W minioną niedzielę odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych Fundacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie. Państwo Bieńczakowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. Podsumowaliśmy wydarzenia mijającego roku oraz projekt Młodzież na 5 +. Był też czas na podziękowania i wyróżnienia dla Wolontariuszy, którzy pracują charytatywnie i wspierają naszą Fundację.

04.11.2019
Brzozowska młodzież na Festiwalu TEN Sing EPICENTRUM

W dniach 26.10. - 30.10.2019 nasza 17-osobowa grupa młodzieży z Brzozowa i okolic uczestniczyła w festiwalu muzycznym ”Český TEN Sing Festival EPICENTRUM Praha 2019”, gdzie reprezentowała nasz kraj. Festiwal Ten Sing jest jednym z wielu programów YMCA, chrześcijańskiej organizacji działającej na całym świecie, a opiekunem grupy polskiej jest Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Organizowany co roku festiwal i warsztaty są poświęcone rozwijaniu umiejętności wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i teatralnych oraz rozwijaniu wartości duchowych. Uczestnictwo w tym Festiwalu to dla nas i naszego kraju ogromne wyróżnienie.

31.10.2019
Działania w ramach projektu "Młodzież na 5+" - październik

W październiku braliśmy udział w warsztatach z kosmetyki naturalnej. Wszyscy z ogromnym zapałem pod okiem p. Iwony tworzyliśmy kosmetyki na bazie naturalnych składników. Powstały aromatyczne mydełka, maści nagietkowe i pomadki czekoladowe. 

30.09.2019
Przedsiębiorczy wrzesień

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i czas na rozwój w pracowni naukowej w Wiosce Dziecięcej. W ramach projektu Młodzież na 5 +  uczestniczyliśmy cały miesiąc w warsztatach z przedsiębiorczości.

Pomagają nam