Aktualności

Aktualności

01.10.2013
Podziękowania dla Firmy CJ Blok

Składamy serdecznie podziękowania Firmie CJ Blok z Rudnej Małej za przekazanie ponad 100 m2 kostki brukowej, którą wyłożymy wokół budynków w powstającej Wiosce Dziecięcej. Firma CJ Blok wsparła nas już wiele razy.

Bardzo dziękujemy!

25.09.2013
Stypendia rozdane

23.09.2013 Pani Wiceprezes Fundacji, Bożena Bieńczak, wręczyła oficjalnie stypendia wybranym w konkursie stypendystom. Wybrani stypendyści, to młodzi ludzie, pełni entuzjazmu i zapału do zdobywania wiedzy. W poprzednim roku osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz byli zaangażowani w różnego rodzaju działalność charytatywną. To także laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych. Jesteśmy ogromnie dumni, że możemy wspierać tak ambitną i zdolną młodzież z naszego powiatu. Sami stypendyści zadeklarowali współpracę z naszą Fundacją i wszyscy zgodzili się zostać Ambasadorami Konkursu. Życzymy im dużo sukcesów w nauce i otwartości na drugiego człowieka w nowym roku akademickim.

25.09.2013
Dziękujemy za przekazanie 1% dla naszej Fundacji

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom oraz na budowę Wioski Dziecięcej.

24.09.2013
Współpraca z Zespołem Szkół Budowlanych

Z radością informujemy, że tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Brzozowie. Uczniowie, w ramach praktyk budowlanych, wykonują prace wykończeniowe w dwóch budynkach w powstającej Wiosce Dziecięcej.

19.09.2013
Wyniki "Agrafki Agory"

W dniu 18.09.2013 zewnętrzna Komisja Stypendialna, w skład której weszli przedstawiciele lokalnej społeczności: Halina Kościńska, Beata Mrozek, Marita Bryś, wyłoniła spośród czternastu kandydatów sześciu, którzy otrzymają stypendium w ramach „Agrafki Agory – Lokalnego Konkursu Stypendialnego”. 

Stypendium otrzymują:

1. Dmitrzak Krystian – I rok, finanse i rachunkowość, Politechnika Rzeszowska

2. Wójtowicz Karolina – I rok, górnictwo i geologia AGH Kraków

3. Szostak Beata – I rok,filologia polska, Uniwersytet Rzeszowski

4. Maślak Andrzej – I rok, inżynieria naftowa i gazownicza, AGH Kraków

5. Kowalska Dominika – IV rok, logopedia z audiologią, UMCS Lublin

6. Ewelina Rybczak - II rok, logistyka, Politechnika Rzeszowska

Gratulujemy stypendystom otrzymania stypendiów oraz wszystkim kandydatom za ich osiągnięcia naukowe oraz zaangażowanie społeczne i jednocześnie życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nauce.


17.09.2013
Fundacja na Targach PES w Rzeszowie

Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej w Millenium Hall – myśmy tam byli, wioskę marzeń tworzyli i rybki łowili.

W dniach 14-15.09.2013 w Millenium Hall odbyły się Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się ponad 50 organizacji pozarządowych z całego Podkarpacia. Była degustacja regionalnych potraw, można było skorzystać z pomocy psychologów, prawników, wziąć udział w warsztatach kreatywności, stworzyć biżuterię własnego pomysłu, obejrzeć ciekawe fotografie, czy zakupić sobie ręcznie wykonane pamiątki.

Nasza Fundacja przygotowała różne atrakcje dla dzieci. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Wszyscy malujemy Wioskę Dziecięcą”, w którym zwyciężyła sześcioletnia Zuzia z Rzeszowa, a także blok zabaw dla dzieci. Przebrani w indiańskie stroje stworzyliśmy wioskę indiańską. Wiele radości dzieciom i ich rodzicom sprawiało łowienie ryb, a także nauka sztuki cyrkowej. Przy pomocy kartonów, kolorowego papieru, bibuły i farb powstawała makieta Wioski Marzeń. Każde dziecko otrzymało balonik z niespodzianką. Dużą popularnością cieszyły się balonikowe szabelki, pieski, koniki i kwiatki.

Pomagają nam