Aktualności

Aktualności

06.03.2014
Podziękowania dla Firmy Lamp-System S.C. z Rzeszowa

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Marcie i Pawłowi Ziemniakom oraz Firmie Lamp-System S.C. z Rzeszowa za wsparcie finansowe Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

03.03.2014
Podziękowania dla Firmy Centurion Sp. z o.o

Składamy serdecznie podziękowania Panu Jackowi Kawie – Prezesowi Firmy Centurion Sp.z o.o z Sanoka za przekazanie 28 sztuk drzwi wewnętrznych do dwóch budynków w Wiosce Dziecięcej.

26.02.2014
Spotkanie z Timem Guenardem

Wszystkich, którzy chcieliby poznać wspaniałe świadectwo Tima Guenarda, autora bestsellerowej książki pt. „Silniejszy od nienawiści” zapraszamy na spotkania w Krośnie, Przemyślu i Jarosławiu.

Najbliższe dziś, 26.02.2014r. g.18.30

Kościół w Parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli

ul. Kardynała Wyszyńskiego 30, KROSNO 

27.02.2014r. g.19.00

Aula Wyższego Seminarium Duchownego

ul. Zamkowa 5, PRZEMYŚL 

28.02.2014r. g.18.30

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej

ul. Benedyktyńska 5, JAROSŁAW 

W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje na temat działalności naszej Fundacji i postępów w budowie Wioski Dziecięcej w Brzozowie oraz wesprzeć nasze działania.

 „Silniejszy od nienawiści” to wstrząsająca autobiografia człowieka, który potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu nienawiści i przemocy. W wieku trzech lat porzucony przez matkę, w dzieciństwie katowany przez ojca, trafił do domu poprawczego, a następnie – jako nastolatek – na ulicę. Sławę i pieniądze przyniosła mu kariera zawodowego boksera. Przez moment uwierzył, że to siła i pięść dają szczęście.

I nagle dzięki własnym poszukiwaniom, szczęściu oraz pomocy napotkanych ludzi zdołał całkowicie przewartościować i zmienić swoje życie. Dziś jest szczęśliwym ojcem czwórki dzieci i związanym z „Arką” Jeana Vanier opiekunem osób niepełnosprawnych umysłowo. Odbywa liczne konferencje na całym świecie przekonany, że jego osobiste świadectwo pozwoli innym uwierzyć, że można wyzwolić się z mocy genów, alkoholu i środowiska. (źródło www.piotrajana.pl)

Zapraszamy na www.timguenard.pl

14.02.2014
Podziękowania dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie za wsparcie finansowe na rzecz podopiecznych naszej Fundacji.

Pracownicy Urzędu po raz kolejny podjęli inicjatywę wsparcia naszych działań. W ubiegłym roku przeznaczyli środki finansowe na rzecz budowy Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

12.02.2014
Poszukujemy rodzin zastępczych

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie poszukują kandydatów na rodziny zastępcze lub prowadzących placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego do dwóch wybudowanych domów w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

Rodzina zastępcza to forma opieki nad dzieckiem, które zostało całkowicie lub częściowo jej pozbawione. W rodzinie zastępczej pokrzywdzone dzieci mogą normalnie żyć, rozwijać się i cieszyć dzieciństwem.

Są kochane i uczą się kochać innych ludzi.

Poszukujemy rodzin,wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły. Kandydaci muszą również spełniać wymogi formalne, które wynikają z ustawy z dn. 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej :

Kandydaci powinni:

- dawać rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej

- nie są i nie byli pozbawieni władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona

- wypełniają obowiązek alimentacyjny

- nie mają ograniczonych zdolności do czynności prawnych

- na podstawie badań lekarskich są zdolni do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem

- przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

- zapewniają odpowiednie warunki bytowe

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z PCPR w Brzozowie przy ul. 3 Maja 51, II piętro, pokój 33, tel. (013) 434 20 45, e – mail: pcpr@powiatbrzozow.pl, www.pcprbrzozow.pl. Informacji udziela również Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie przy ul. Kościuszki 23, tel. 13 43 440 20 w.30, e-mail: kontakt@fpd.org.pl, www.fpd.org.pl.

06.02.2014
Plakat 1%

Pokrzywdzone dzieci czekają na Twoją pomoc!

Wydrukuj chociaż kilka sztuk i rozdaj znajomym lub prześlij na e-mail. Bardzo dziękujemy!

Pomagają nam