O Fundacji

Wszyscy budujemy Wioskę Dziecięcą - podsumowanie roku

Minął już rok odkąd rozpoczęliśmy budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. W niedługim czasie po poświeceniu placu budowy, które odbyło się 2 czerwca 2012, ruszyły prace przy fundamentach pod dwa budynki. Podjęliśmy intensywną pracę nad promocją projektu i pozyskiwaniem środków na budowę. 

Materiały budowlane, rabaty na zakup niezbędnych surowców oraz środki pieniężne – między innymi w taki sposób przedsiębiorcy z Podkarpacia i z innych rejonów kraju wspierają budowę Wioski Dziecięcej. Część pieniędzy na ten cel przekażemy z firmy Eleo-Budmax, która jest mecenasem i opiekunem Fundacji. Jednak cały czas potrzeby są ogromne.

Przez ten rok, dzięki wsparciu darczyńców, udało nam się postawić dwa budynki w stanie surowym. Obecnie w budynku nr 1 trwają prace przy tynkach wewnętrznych, które wykonują praktykanci z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa. Ponadto zakończyły się prace przy elewacjach zewnętrznych w obu budynkach.

Do końca czerwca planujemy zakończyć prace przy sieci kanalizacyjnej wewnętrznej i zewnętrznej w obu budynkach, tynki i wylewki w budynku nr 1 oraz prace brukarskie wokół obu budynków.

W październiku ubiegłego roku Honorowy Patronat nad budową Wioski objął polski koszykarz grający w NBA – Marcin Gortat ze swoją Fundacją MG13. Z końcem roku zyskaliśmy Sponsora Wspierającego - Grupę PSB S.A., wiodącego dystrybutora materiałów budowlanych w Polsce. Od marca tego roku swoją pomocą wspierają nas uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa, którzy wykonują nieodpłatnie praktyki przy pracach wewnątrz budynków.

Budowa Wioski Dziecięcej jest wynikiem naszych przemyśleń, aby wszystkie dzieci całego świata miały kochających rodziców i warunki do prawidłowego rozwoju. Będziemy dążyć do tego, by każde dziecko, które do nas trafi, było kochane i nauczyło się kochać innych.

Podstawowym założeniem Wioski będzie wychowanie podopiecznych w duchu szacunku i tolerancji wobec zróżnicowania etnicznego, w tym kulturowego. Chcemy przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu, czego ważnym aspektem będzie integracja mieszkańców Wioski z lokalnym środowiskiem, co pozwoli nam promować ideę braterstwa i przyjaźni między narodami.

W Wiosce znajdzie się kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot naturalnych i społecznych, miejsce dla samotnych matek, kobiet w ciąży, a także ofiar przemocy. Wioska będzie otwarta na potrzeby każdego dziecka bez względu na rasę, narodowość czy pochodzenie. Szczegółowe informacje dostępne są na naszych stronach internetowych:www.fpd.org.pl, www.wioskadziecieca.eu. 

Zachęcamy do wspierania budowy Wioski Dziecięcej. Prosząc o pomoc, chcemy jednocześnie podziękować tym, którzy nas wspierają i współpracują z nami. Dziękujemy tym, którzy społecznie angażują się w działania Fundacji oraz indywidualnym Darczyńcom. Pragniemy podziękować również firmom i przedsiębiorcom, którzy włączyli się do pomocy, a także wszystkim podatnikom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przekazali 1% swojego podatku naszym podopiecznym.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Przytaczając słowa Jana Pawła II, zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi, tym co posiadacie.

Z pozdrowieniami

Bożena i Andrzej Bieńczak

Galeria zdjęć

Pomagają nam