Aktualności

Aktualności

05.06.2013
Wszyscy budujemy Wioskę Dziecięcą - podsumowanie roku

Minął już rok odkąd rozpoczęliśmy budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. W niedługim czasie po poświeceniu placu budowy, które odbyło się 2 czerwca 2012, ruszyły prace przy fundamentach pod dwa budynki. Podjęliśmy intensywną pracę nad promocją projektu i pozyskiwaniem środków na budowę. 

Materiały budowlane, rabaty na zakup niezbędnych surowców oraz środki pieniężne – między innymi w taki sposób przedsiębiorcy z Podkarpacia i z innych rejonów kraju wspierają budowę Wioski Dziecięcej. Część pieniędzy na ten cel przekażemy z firmy Eleo-Budmax, która jest mecenasem i opiekunem Fundacji. Jednak cały czas potrzeby są ogromne.

Przez ten rok, dzięki wsparciu darczyńców, udało nam się postawić dwa budynki w stanie surowym. Obecnie w budynku nr 1 trwają prace przy tynkach wewnętrznych, które wykonują praktykanci z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa. Ponadto zakończyły się prace przy elewacjach zewnętrznych w obu budynkach.

Do końca czerwca planujemy zakończyć prace przy sieci kanalizacyjnej wewnętrznej i zewnętrznej w obu budynkach, tynki i wylewki w budynku nr 1 oraz prace brukarskie wokół obu budynków.

W październiku ubiegłego roku Honorowy Patronat nad budową Wioski objął polski koszykarz grający w NBA – Marcin Gortat ze swoją Fundacją MG13. Z końcem roku zyskaliśmy Sponsora Wspierającego - Grupę PSB S.A., wiodącego dystrybutora materiałów budowlanych w Polsce. Od marca tego roku swoją pomocą wspierają nas uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa, którzy wykonują nieodpłatnie praktyki przy pracach wewnątrz budynków.

Budowa Wioski Dziecięcej jest wynikiem naszych przemyśleń, aby wszystkie dzieci całego świata miały kochających rodziców i warunki do prawidłowego rozwoju. Będziemy dążyć do tego, by każde dziecko, które do nas trafi, było kochane i nauczyło się kochać innych.

Podstawowym założeniem Wioski będzie wychowanie podopiecznych w duchu szacunku i tolerancji wobec zróżnicowania etnicznego, w tym kulturowego. Chcemy przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu, czego ważnym aspektem będzie integracja mieszkańców Wioski z lokalnym środowiskiem, co pozwoli nam promować ideę braterstwa i przyjaźni między narodami.

W Wiosce znajdzie się kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot naturalnych i społecznych, miejsce dla samotnych matek, kobiet w ciąży, a także ofiar przemocy. Wioska będzie otwarta na potrzeby każdego dziecka bez względu na rasę, narodowość czy pochodzenie. Szczegółowe informacje dostępne są na naszych stronach internetowych:www.fpd.org.pl, www.wioskadziecieca.eu. 

Zachęcamy do wspierania budowy Wioski Dziecięcej. Prosząc o pomoc, chcemy jednocześnie podziękować tym, którzy nas wspierają i współpracują z nami. Dziękujemy tym, którzy społecznie angażują się w działania Fundacji oraz indywidualnym Darczyńcom. Pragniemy podziękować również firmom i przedsiębiorcom, którzy włączyli się do pomocy, a także wszystkim podatnikom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przekazali 1% swojego podatku naszym podopiecznym.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Przytaczając słowa Jana Pawła II, zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi, tym co posiadacie.

Z pozdrowieniami

Bożena i Andrzej Bieńczak

04.06.2013
Zbiórka publiczna na Dniach Brzozowa 8 i 9 czerwca

Uprzejmie informujemy, że w dniach 8.06.-09.06.2013 w trakcie Dni Brzozowa w Parku Jordanowskim będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na wykończenie i wyposażenie dwóch wybudowanych domów w powstającej Wiosce Dziecięcej. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.

Jak dotąd, dzięki ofiarności indywidualnych darczyńców i przedsiębiorców udało się wybudować dwa budynki, w których obecnie trwają prace tynkarskie. Liczymy, że dzięki Państwa wsparciu uda się choć w części wykończyć powstałe domy.

Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością Fundacji oraz obejrzenia poszczególnych etapów budowy Wioski Dziecięcej przy stoisku Fundacji, które będzie funkcjonować w trakcie Dni Brzozowa w Parku Jordanowskim.

Czekamy na Państwa 8 i 9 czerwca!

03.06.2013
Dzień Dziecka w SP w Brzozowie

Tak ważne święto, jakim jest Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do świętowania, szczególnie dla Fundacji Pomocy Dzieciom. To przecież dla małych uśmiechów jesteśmy.

Dnia 28 maja 2013 roku uczciliśmy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Szafera w Brzozowie. Na nasze specjalne zaproszenie przyjechały do nas z Krosna Panie Animatorki: Małgorzata Łojek i Joanna Krzysztyniak, które w przebraniach Clowna i (jak zdecydowały dzieci:) Pomarańczy zapewniły dzieciom szereg atrakcji. Odbyły się tańce, zawody w łowieniu ryb, skoki przez skakankę, dzieci mogły spróbować swoich sił w sztuce cyrkowej. W każdej konkurencji wyłoniono zwycięzców i nagrodzono słodkimi upominkami. Ogłosiliśmy także konkurs plastyczny pt. „Jak pomagam?”, podczas którego reprezentanci 16 klas mieli za zadanie narysować rysunek przedstawiający, w jaki sposób pomagają innym. W pierwszej grupie klas II i III wzięli udział: Julia Kałamucka, Milena Bryś, Emilia Duplaga, Klara Surmacz, Anna Haduch, Anna Łęgowik, Julia Czuchra, Hubert Piotrowski i Remigiusz Florek. W grupie drugiej, klas Ø i I udział wzięli: Marusia Jagodzińska, Wiktoria Draguła, Jagna Owoc, Kacper Przybyła, Lena Telesz, Karolina Winczura i Basia Gładysz. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami w postaci pluszowych maskotek lub książek, zaś prace można obejrzeć w zakładce Galeria w folderze: Konkurs: „Jak pomagam?”.

27.05.2013
Dzień Dziecka z Fundacją

W dniu 28.05.2013 z okazji Dnia Dziecka dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie będą uczestniczyć w zabawach i konkursach organizowanych przez naszą Fundację, Małgorzatę Łojek i Barwny Świat z Krosna. Będzie m.in. konkurs pt.”Jak pomagam” mający na celu krzewienie wrażliwości społecznej wśród dzieci oraz wyróżnienie tych, które najchętniej angażują się w pomoc koleżankom i kolegom ze szkoły, a także wiele innych konkursów z nagrodami, mnóstwo zabaw i tańców. Będzie miło, ciekawie i wesoło...

27.05.2013
Pilnie potrzebujemy cementu!

Kochani

Śledząc postępy w budowie Wioski Dziecięcej, wiecie, że jesteśmy na etapie wykańczania domów. Przygotowujemy się do wykonania wylewek wewnątrz budynków i położenia kostki brukowej wokół nich. Potrzebujemy do tego m.in. ok. 4 palety cementu oraz piasek.

Poniżej zamieszczany prośbę o wsparcie. Jeżeli możecie, wesprzyjcie oczekujące na dom dzieci, bądź przekażcie prośbę zaprzyjaźnionym firmom, które taki asortyment posiadają. Każda ilość sprawi nam radość.

Za zaangażowanie i pomoc serdecznie dziękujemy! :)

Wzór prośby do pobrania w formie PDF tu prośba

22.05.2013
Podziękowania dla Firmy Hydrosolar Podkarpacie i Firmy Bowit s.c.

Serdecznie dziękujemy Firmie Hydrosolar Podkarpacie z Rzeszowa za przekazanie rur do centralnego ogrzewania oraz Firmie Bowit s.c. z Krakowa za środek gruntujący.

Pomagają nam