Aktualności

Aktualności

25.09.2013
Dziękujemy za przekazanie 1% dla naszej Fundacji

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom oraz na budowę Wioski Dziecięcej.

24.09.2013
Współpraca z Zespołem Szkół Budowlanych

Z radością informujemy, że tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Brzozowie. Uczniowie, w ramach praktyk budowlanych, wykonują prace wykończeniowe w dwóch budynkach w powstającej Wiosce Dziecięcej.

19.09.2013
Wyniki "Agrafki Agory"

W dniu 18.09.2013 zewnętrzna Komisja Stypendialna, w skład której weszli przedstawiciele lokalnej społeczności: Halina Kościńska, Beata Mrozek, Marita Bryś, wyłoniła spośród czternastu kandydatów sześciu, którzy otrzymają stypendium w ramach „Agrafki Agory – Lokalnego Konkursu Stypendialnego”. 

Stypendium otrzymują:

1. Dmitrzak Krystian – I rok, finanse i rachunkowość, Politechnika Rzeszowska

2. Wójtowicz Karolina – I rok, górnictwo i geologia AGH Kraków

3. Szostak Beata – I rok,filologia polska, Uniwersytet Rzeszowski

4. Maślak Andrzej – I rok, inżynieria naftowa i gazownicza, AGH Kraków

5. Kowalska Dominika – IV rok, logopedia z audiologią, UMCS Lublin

6. Ewelina Rybczak - II rok, logistyka, Politechnika Rzeszowska

Gratulujemy stypendystom otrzymania stypendiów oraz wszystkim kandydatom za ich osiągnięcia naukowe oraz zaangażowanie społeczne i jednocześnie życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nauce.


17.09.2013
Fundacja na Targach PES w Rzeszowie

Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej w Millenium Hall – myśmy tam byli, wioskę marzeń tworzyli i rybki łowili.

W dniach 14-15.09.2013 w Millenium Hall odbyły się Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się ponad 50 organizacji pozarządowych z całego Podkarpacia. Była degustacja regionalnych potraw, można było skorzystać z pomocy psychologów, prawników, wziąć udział w warsztatach kreatywności, stworzyć biżuterię własnego pomysłu, obejrzeć ciekawe fotografie, czy zakupić sobie ręcznie wykonane pamiątki.

Nasza Fundacja przygotowała różne atrakcje dla dzieci. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Wszyscy malujemy Wioskę Dziecięcą”, w którym zwyciężyła sześcioletnia Zuzia z Rzeszowa, a także blok zabaw dla dzieci. Przebrani w indiańskie stroje stworzyliśmy wioskę indiańską. Wiele radości dzieciom i ich rodzicom sprawiało łowienie ryb, a także nauka sztuki cyrkowej. Przy pomocy kartonów, kolorowego papieru, bibuły i farb powstawała makieta Wioski Marzeń. Każde dziecko otrzymało balonik z niespodzianką. Dużą popularnością cieszyły się balonikowe szabelki, pieski, koniki i kwiatki.

12.09.2013
Aktualności z budowy Wioski Dziecięcej - stan na 10.09.2013

W sierpniu skończyliśmy układanie tynków wewnętrznych w obu budynkach. W budynku nr 2 rozpoczęliśmy prace przy centralnym ogrzewaniu. W pracach zewnętrznych skupiliśmy się głównie na położeniu kostki brukowej wokół budynków nr 1 i 2 oraz wyrównaniu gruntu przylegającego do domów.


11.09.2013
Prezent od młodzieży z Niebocka

Niezmiernie miło jest nam poinformować o pięknej inicjatywie młodzieży z Niebocka, która przyjęła sakrament Bierzmowania dn. 09.09.2013 roku z rąk Księdza Biskupa Adama Szala. Podczas przepięknej ceremonii, przedstawiciele bierzmowanej młodzieży przekazali prezesowi naszej Fundacji Andrzejowi Bieńczakowi Dar Serca w postaci 600 zł na budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

 

Pieniądze, które zbiera młodzież wraz ze swoimi rodzicami podczas Bierzmowania, zazwyczaj jest przekazywana Księdzu Biskupowi, jednak Biskup poprosił młodzież o wskazanie celu charytatywnego, na jaki zebrana kwota ma być przeznaczona. Wyrażamy swą ogromną wdzięczność za ten niezwykle sympatyczny gest Księdzu Biskupowi, Rodzicom i Bierzmowanej Młodzieży.

Pomagają nam