Aktualności

Aktualności

17.09.2013
Fundacja na Targach PES w Rzeszowie

Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej w Millenium Hall – myśmy tam byli, wioskę marzeń tworzyli i rybki łowili.

W dniach 14-15.09.2013 w Millenium Hall odbyły się Pierwsze Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się ponad 50 organizacji pozarządowych z całego Podkarpacia. Była degustacja regionalnych potraw, można było skorzystać z pomocy psychologów, prawników, wziąć udział w warsztatach kreatywności, stworzyć biżuterię własnego pomysłu, obejrzeć ciekawe fotografie, czy zakupić sobie ręcznie wykonane pamiątki.

Nasza Fundacja przygotowała różne atrakcje dla dzieci. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Wszyscy malujemy Wioskę Dziecięcą”, w którym zwyciężyła sześcioletnia Zuzia z Rzeszowa, a także blok zabaw dla dzieci. Przebrani w indiańskie stroje stworzyliśmy wioskę indiańską. Wiele radości dzieciom i ich rodzicom sprawiało łowienie ryb, a także nauka sztuki cyrkowej. Przy pomocy kartonów, kolorowego papieru, bibuły i farb powstawała makieta Wioski Marzeń. Każde dziecko otrzymało balonik z niespodzianką. Dużą popularnością cieszyły się balonikowe szabelki, pieski, koniki i kwiatki.

12.09.2013
Aktualności z budowy Wioski Dziecięcej - stan na 10.09.2013

W sierpniu skończyliśmy układanie tynków wewnętrznych w obu budynkach. W budynku nr 2 rozpoczęliśmy prace przy centralnym ogrzewaniu. W pracach zewnętrznych skupiliśmy się głównie na położeniu kostki brukowej wokół budynków nr 1 i 2 oraz wyrównaniu gruntu przylegającego do domów.


11.09.2013
Prezent od młodzieży z Niebocka

Niezmiernie miło jest nam poinformować o pięknej inicjatywie młodzieży z Niebocka, która przyjęła sakrament Bierzmowania dn. 09.09.2013 roku z rąk Księdza Biskupa Adama Szala. Podczas przepięknej ceremonii, przedstawiciele bierzmowanej młodzieży przekazali prezesowi naszej Fundacji Andrzejowi Bieńczakowi Dar Serca w postaci 600 zł na budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

 

Pieniądze, które zbiera młodzież wraz ze swoimi rodzicami podczas Bierzmowania, zazwyczaj jest przekazywana Księdzu Biskupowi, jednak Biskup poprosił młodzież o wskazanie celu charytatywnego, na jaki zebrana kwota ma być przeznaczona. Wyrażamy swą ogromną wdzięczność za ten niezwykle sympatyczny gest Księdzu Biskupowi, Rodzicom i Bierzmowanej Młodzieży.

11.09.2013
Podziękowania dla Firmy Krusz-Bud Sp z o.o

Składamy serdeczne podziękowania Panu Jackowi Niemcowi, właścicielowi Firmy Krusz-Bud Sp z o.o za wsparcie budowy Wioski Dziecięcej.

09.09.2013
Podsumowanie Akcji Wyprawka 2013

Kochani, nadszedł czas na podsumowanie Akcji Wyprawka 2013, okres wakacji był czasem wytężonej pracy dla Fundacji, nawiązywaliśmy kontakty z hurtowniami papierniczymi, księgarniami i sklepami papierniczymi na terenie całego Podkarpacia. Informowaliśmy w lokalnej prasie, na portalach internetowych, naszej stronie internetowej i fan page`u na Facebooku o zbieraniu przez nas materiałów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z gminy Brzozów.

Dzięki uprzejmości Firmy Miriam z Brzozowa, Nowożeńców, którzy przekazali pomoce szkolne, a także pomocy pracowników Eleo-Budmax udało nam się zebrać plecaki, koszulki na WF, piórniki, długopisy, ołówki, zeszyty, flamastry i wiele, wiele innych przyborów szkolnych. Ich wartość oszacowaliśmy na kwotę ok. 1750 zł.

09.08.2013
Zamiast kolejnej torebki...plecak pełen zeszytów

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do przekazania wyprawki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Dzieci najbardziej potrzebują:

- plecaki lub tornistry

- piórniki, kredki, długopisy, ołówki, mazaki, farby, kolorowanki

- nożyczki, gumki, linijki, temperówki, korektory

- zeszyty, podręczniki

- obuwie zamienne, strój do WF

Nie muszą to być rzeczy nowe.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania Panu Mirosławowi Borkowi i Hurtowni Miriam za przekazanie zeszytów, plecaków i piórników dla najbardziej potrzebujących. Jest nam bardzo miło, że włącza się do Akcji coraz więcej nowych Darczyńców!

W razie pytań prosimy o kontakt: tel. 886 121 202, e-mail: kontakt@fpd.org.pl

Zapraszamy!

Pomagają nam