Aktualności

Aktualności

12.12.2021
Podsumowanie projektu „Festiwal Ten Sing Brzozów”

Projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak pn. „Festiwal Ten Sing Brzozów” zakładał organizację niekomercyjnego, amatorskiego festiwalu artystycznego. Podczas wydarzenia wystąpili młodzi artyści z naszej gminy mający podobne pasje i zdolności, należący do polskiej grupy Ten Sing. Młodzież działająca przy Fundacji tworzy grupy: wokalno-instrumentalną, teatralną i taneczną. 

15.11.2021
Projekt Z POLSKI NA MARSA: BRZOZÓW

20.11.2021 rozpoczynamy projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży inspirowany misją marsjańską łazika PERSEVERANCE. Szczegóły projektu na plakacie. Więcej informacji na spotkaniu organizacyjnym 20.11.2021 o godz. 09:01:01 w siedzibie naszej Fundacji.
Czas trwania projektu: od listopada 2021 do czerwca 2023.

Zajęcia będą się obywały w wyznaczone soboty rano w siedzibie Fundacji pod opieką prowadzących projekt instruktorów. 

06.09.2021
Podsumowanie wakacji 2021

Tegoroczne wakacje przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozpoczęły się ogniskiem integracyjnym z grami i zabawami. Spotkanie odbyło się w altanie przy Fundacji, która przeznaczona jest do zajęć  dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.  Niedługo później dzieciaki odwiedziły Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej. Cykl warsztatów teatralno-artystycznych rozpoczął się od zajęć z Magdaleną Tęczą oraz Sabiną Woźniak. Tym samym ruszył projekt pt. „Teatralna podróż” współfinansowany ze środków Gminy Brzozów. Bliskość natury, rozmowy o emocjach, poruszenie zmysłów – te wszystkie doświadczenia pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć teatr. W końcowym efekcie powstał spektakl cieniowy na podstawie znanej bajki „Czerwony Kapturek”. 

05.07.2021
Podsumowanie projektu "Na zielonej ścieżce"

Z końcem czerwca zakończyliśmy realizację projektu pn. Na zielonej ścieżce, dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na ziemi.

Na terenie Wioski Dziecięcej powstała edukacyjna ścieżka ekologiczna z altanką i tablicami edukacyjnymi. Jest to wspaniałe zaplecze do edukacji ekologicznej wykorzystującej metody edukacji nieformalnej oraz spędzania czasu wolnego w przestrzeni lokalnej. Kolejnym etapem były różne aktywności na świeżym powietrzu oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży związane zdrowym stylem życia, odżywianiem.

Projekt miał na celu budzenie świadomości ekologicznej w każdej dziedzinie życia od najmłodszych lat, zbudowanie świadomości społecznej na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania zasobów natury.

05.04.2021
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA - JEST WIELE MOŻLIWOŚCI

CHCESZ DOKŁADNIE DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK MOŻESZ NAM POMÓC - ZAJRZYJ W ZAKŁADKĘ www.fpd.org.pl/pl/o-fundacji/wesprzyj-nas/wesprzyj-nas 

DZIĘKUJEMY!!!

Pomagają nam