O Fundacji

Maj deszczowy, a u nas w Fundacji bardzo ciekawie i wesoło

Braliśmy udział w warsztatach fizycznych i chemicznych, które były mega ciekawe. Eksperymenty, które robiliśmy bardzo przydały nam się w zrozumieniu otaczającego nas świata i materiału, który przerabiamy na lekcjach w szkole. Zauważyliśmy, że nauka poprzez eksperyment i zabawę ułatwia nam zapamiętywanie nawet trudnych rzeczy.

Na warsztatach z fizyki dowiedzieliśmy się jak złożony charakter ma światło, co to są złudzenia optyczne, dokonywaliśmy pomiarów objętości różnych substancji i ich mieszanin, obserwowaliśmy jak przebiegają zjawiska hydrostatyczne (zasysanie wody pod ciśnieniem, korki powietrza, naczynia połączone), zapoznaliśmy się i testowaliśmy działanie poziomicy.
W trakcie warsztatów z chemii dowiedzieliśmy się m.in. jak wpływa alkohol na białka, z których jest zbudowane nasze ciało poprzez wpływanie na białko jajka kurzego różnymi substancjami. Przypomnieliśmy sobie, co to są pierwiastki i związki chemiczne, mieszaniny jednorodne i niejednorodne, zbadaliśmy skład powietrza, poznaliśmy różne rodzaje szkła laboratoryjnego i ich przeznaczenie.   

W maju również kontynuowaliśmy przeprowadzanie ankiet wśród naszych rówieśników w szkołach, które posłużą nam do aktualizacji diagnozy potrzeb i oczekiwań oraz przeprowadziliśmy akcje ekologiczne zachęcające dzieci i młodzież do wprowadzania zasad życia ekologicznego w swoim otoczeniu.

A tymczasem nasza grupa teatralna, wokalna i taneczna przygotowywały repertuar na piknik rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca o godzinie 15.00 na terenie basenu odkrytego w Brzozowie. Serdecznie zapraszamy J Więcej informacji o atrakcjach, jakie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży znajdziecie na naszej stronie FB i na plakacie. 

Młodzieżowa Rada Fundacji

Warsztaty, akcje, piknik rodzinny to działania w ramach projektu „Młodzież na 5 +”, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

Galeria zdjęć

Pomagają nam