Aktualności

Aktualności

20.06.2012
Obraz dla Fundacji

9 czerwca 2012 roku w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza miał miejsce wernisaż wystawy Pana Grzegorza Tomkowicza „Kolorowe istnienie”.

Autor wystawy podarował dla Fundacji jedno ze swoich dzieł.  Obraz przedstawia dwa unoszące się w górę anioły.

Pan Grzegorz jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem. Pracuje jako nauczyciel. Prowadzi także własną pracownię artystyczną.

 

Składamy serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi za ten dar serca i życzymy coraz większych sukcesów w twórczości artystycznej.

02.06.2012
Poświęcenie placu budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej

Postawiliśmy pierwsze kroki na drodze do budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

2 czerwca 2012 roku w Brzozowie przy ul. Legionistów 20 miało miejsce uroczyste poświęcenie placu budowy przed rozpoczynającą się budową Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. Pomysłodawcami wybudowania Wioski Dziecięcej w Brzozowie są założyciele Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie – Bożena i Andrzej Bieńczak.

Poświęcenia placu dokonał wikary parafii brzozowskiej  ks. Bogdan Blama w obecności Zarządu i Rady Fundacji oraz zaproszonych gości.

30.05.2012
UROCZYSTE POŚWIECENIE PLACU BUDOWY WIELOETNICZNEJ WIOSKI DZIECIĘCEJ

Z radością informujemy, że 2 czerwca 2012 roku o godz. 12:00 przy ul. Legionistów 20 (za budynkiem PGK) będzie miało miejsce uroczyste poświecenie placu budowy przed rozpoczynającą się budową Wioski Dziecięcej.

17.05.2012
10 LAT FUNDACJI POMOCY DZIECIOM IM. STANISŁAWY BIEŃCZAK ORAZ ROZPOCZĘCIE BUDOWY WIOSKI DZIECIĘCEJ

Minęło już 10 lat odkąd zaczęliśmy pomagać dzieciom pokrzywdzonym przez los. Był to czas skutecznych działań, a także intensywnego rozwoju Fundacji.

Zakres naszych działań z roku na rok staje się coraz szerszy. Od początku naszego istnienia finansujemy leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych, umożliwiamy prowadzenie bez prowizji subkont, przekazujemy środki dla ubogich, wielodzietnych rodzin.

04.05.2012
„Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem” 2012

Informujemy, że od 28.05.2012 do 03.06.2012 po raz kolejny trwać będzie akcja pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”. Akcja ta, jak co roku, prowadzona jest na terenie gminy Brzozów we współpracy z pedagogami szkolnymi oraz wolontariuszami z poszczególnych szkół. Uczniowie przeprowadzają zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących kolegów i koleżanek ze szkoły.

02.05.2012
Serdeczne podziękowania

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% podatku za 2011 rok na konto Fundacji ze wskazaniem na leczenie i rehabilitację określonego dziecka. Ponadto dziękujemy wszystkim Sponsorom, Ofiarodawcom i Artystom za udzieloną pomoc. Dzięki Waszej hojności dzieci chore mają możliwość leczenia, ubogie – ciepły posiłek i ubranie czy możliwość wyjazdu na wakacje, a dzieci zdolne – możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy również tym, którzy dokonali wpłat na budowę Wioski Dziecięcej.

Zrobiliście dla naszych podopiecznych bardzo wiele. Wraz z nimi jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę.

Pomagają nam