Aktualności

Aktualności

10.09.2012
Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wyprawki szkolnej

Składamy serdeczne podziękowania Firmie MIRIAM M Borek i F.H.U. ARDIK J. Kocyło za pomoc w zorganizowaniu wyprawki szkolnej dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Wyrażamy dla Państwa wdzięczność za pełną zrozumienia i zaangażowania postawę.

08.08.2012
Etapy realizacji projektu

Na placu budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej trwają intensywne prace budowlane.

Jak dotąd, dzięki naszym Darczyńcom i Ofiarodawcom udało nam się wybudować do poziomu parteru 2 budynki mieszkalne. Do 15 lipca zostały wykonane roboty stanu zerowego. Do końca sierpnia chcemy postawić w stanie surowym budynek bez dachu nr 1, a do końca września – w stanie surowym budynek bez dachu nr 2.  Z końcem roku 2012 planujemy postawić 2 całe budynki w stanie surowym.

Obydwa obiekty zostaną przekazane rodzinom zastępczym oraz osobom znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej.

Nadal jednak potrzebujemy wsparcia finansowego i rzeczowego na realizację tego wyjątkowego projektu.

Wszystkich, którzy mają otwarte serca na pomoc najmłodszym zachęcamy do  wpłat na konto Wioski: Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Brzozów,  nr konta71 8642 1113 2011 9324 4093 0001 bądź do przekazania materiałów budowlanych i wykończeniowych, które odbierzemy własnym transportem.

01.07.2012
WAKACJE LETNIE DLA DZIECI

Nadeszły wakacje, niecierpliwie oczekiwany czas przez dzieci i młodzież. Po całym prawie roku nauki to czas podróży, wyjazdów do dziadków, w góry lub nad morze.

Jednak nie wszystkie dzieci mają możliwość wyjechać na zasłużony odpoczynek. Zatem, i w tym roku, nasza Fundacja, aby umożliwić niektórym dzieciom taki odpoczynek, dofinansowała wyjazd nad morze w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji w oparciu o program profilaktyczno – terapeutyczny w zakresie problematyki alkoholizmu oraz innych uzależnień.” Z wyjazdu tego skorzystają dzieci – uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Brzozowie i Przysietnicy.

Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny dajemy szansę, przynajmniej niektórym dzieciom, na zwiedzenie ciekawych miejsc, zawiązanie nowych znajomości i zacieśnianie więzi z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że wrócą z wakacji wypoczęci i pełni wspaniałych wspomnień.

29.06.2012
NAGRODY DLA UCZNIÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Rok szkolny 2011/2012 za nami. Wielu uczniów, którzy wyróżnili się systematyczną pracą osiągnięciami w nauce i sporcie oraz wrażliwością społeczną otrzymało zasłużone nagrody.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak ufundowała nagrody książkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie, Zespołu Szkół nr 2 w Humniskach oraz dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Brzozowie.

Nagrody na łączną kwotę 488,82 zł przyznano uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżnili się zaangażowaniem i wrażliwością społeczną, praca na rzecz niepełnosprawnych kolegów i koleżanek. Nagrody książkowe otrzymali również uczestnicy Teatru Profilaktycznego.

Dyplomy i książki zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

20.06.2012
Obraz dla Fundacji

9 czerwca 2012 roku w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza miał miejsce wernisaż wystawy Pana Grzegorza Tomkowicza „Kolorowe istnienie”.

Autor wystawy podarował dla Fundacji jedno ze swoich dzieł.  Obraz przedstawia dwa unoszące się w górę anioły.

Pan Grzegorz jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem. Pracuje jako nauczyciel. Prowadzi także własną pracownię artystyczną.

 

Składamy serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi za ten dar serca i życzymy coraz większych sukcesów w twórczości artystycznej.

02.06.2012
Poświęcenie placu budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej

Postawiliśmy pierwsze kroki na drodze do budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

2 czerwca 2012 roku w Brzozowie przy ul. Legionistów 20 miało miejsce uroczyste poświęcenie placu budowy przed rozpoczynającą się budową Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. Pomysłodawcami wybudowania Wioski Dziecięcej w Brzozowie są założyciele Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie – Bożena i Andrzej Bieńczak.

Poświęcenia placu dokonał wikary parafii brzozowskiej  ks. Bogdan Blama w obecności Zarządu i Rady Fundacji oraz zaproszonych gości.

Pomagają nam