Aktualności

Aktualności

01.09.2009
Rozdajemy stypendia!

Fundacja Pomocy Dzieciom funduje stypendia dla absolwentów szkół średnich w Brzozowie, którzy zamierzają podjąć naukę na studiach wyższych w najbliższym roku akademickim. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Ekonomicznych mogą ubiegać się o pomoc finansową do 25 września br. Wymagane są bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowa postawa społeczna, zaangażowanie w działalność pozalekcyjną, na przykład wolontariat.

06.06.2009
Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem 2009 za nami!

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w dniach od 01.06.2009 do 07.06.2009 zorganizowała zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”. Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dla najuboższych dzieci z naszej gminy. Podstawowym i najważniejszym jej aspektem jest całkowicie dobrowolny udział w niej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. To Oni pod opieką pedagogów szkolnych chodzą z puszkami prosząc o jakikolwiek dar dla swoich, często nieznanych rówieśników, czasami dla koleżanek, kolegów. Organizatorzy pragną pobudzić do działania środowisko lokalne, dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, mieszkańców danych miejscowości. Tegoroczna akcja „Tygodnia” miała miejsce w Brzozowie, Humniskach, Górkach, Turzym Polu, Przysietnicy i Starej Wsi. Fundacja nawiązała kontakt z pedagogami szkolnymi w szkołach podstawowych, gimnazjach, i szkołach średnich. Przekazała do dyspozycji plakaty, puszki, identyfikatory, upoważnienia. Uczniowie – wolontariusze szkół podstawowych i gimnazjów pod opieką pedagogów szkolnych chodząc z puszkami zwracali się z prośbą do mieszkańców i gości o wsparcie dla potrzebujących koleżanek i kolegów.

03.01.2009
Prosimy o przekazanie nam 1%

Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie naszej Fundacji 1% podatku. Dzięki takim inicjatywom, oprócz pomocy materialnej możemy ofiarować naszym podopiecznym nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka. Zachęćcie swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, aby wzięli udział w tej akcji. A my w imieniu wszystkich beneficjentów będziemy Wam serdecznie wdzięczni.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

W roku 2008 Fundacja Pomocy Dzieciom dzięki wpływom z 1% podatku uzyskała kwotę 69 510,71 zł. Zebrane pieniądze umożliwiają codzienną działalność statutową Fundacji, którą jest pomoc finansowa i materialna najbardziej potrzebującym dzieciom z regionu Podkarpacia – ubogim, chorym, niepełnosprawnym, a także uzdolnionym.

W roku 2007 Urząd Skarbowy uprościł przepisy dotyczące przekazywania 1%. Dzięki temu podatnik nie jest już zobowiązany do wpłacenia 1% na konto organizacji. Od tej pory wpływy z 1% przekazuje organizacjom pożytku publicznego Urząd Skarbowy.

02.01.2009
Akcja Świąteczna Fundacji Pomocy Dzieciom

Fundacja Pomocy Dzieciom przekazała 200 książek dla pacjentów oddziałów dziecięcych szpitali w Brzozowie, Sanoku oraz Krośnie, a także Świetlicy Socjoterapeutycznej w Brzozowie. “Ucieczka do Egiptu” napisana przez Waldemara Krzysztyńskiego i bogato ilustrowana przez Zygmunta Kiepurę, przedstawia historię ucieczki małego Jezusa wraz z Maryją i Józefm do Egiptu. Mamy nadzieję, że podarowane książki okazały się miłą niespodzianką świąteczną dla dzieci.

24.12.2008
Boże Narodzenie 2008

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, kiedy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa… jedyna… niepowtarzalna… Noc Bożego Narodzenia.

W tę jedyną, niepowtarzalną Noc życzymy Przyjaciołom Fundacji Pomocy Dzieciom spełnienia wszystkich marzeń, pogody w sercach, obfitych łask i błogosławieństwa od Dzieciątka Bożego. Niechaj radość, nadzieja i miłość zrodzone w tę piękną noc goszczą w całym nadchodzącym Nowym 2009 Roku.

09.11.2008
Kolejna Aukcja Dzieł Sztuki za nami

9 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Krośnie odbyła się już czwarta Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz potrzebujących dzieci z regionu Podkarpacia. Współorganizatorami aukcji byli Krośnieńskie Bractwo Świętego Ekspedyta oraz Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie.

Pomagają nam