Aktualności

Aktualności

01.12.2011
Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% podatku za rok 2011 na konto naszej Fundacji. Wyrażamy głęboką wdzięczność w imieniu własnym i w imieniu dzieci, które uzyskały pomoc dzięki Państwa hojności i życzliwości. 1% to bardzo dużo: to możliwość leczenia, rehabilitacji, możliwość rozwoju, nauki, zwiedzania ciekawych miejsc, a czasami ciepłe ubranie i posiłek.

15.11.2011
Gromadzimy środki na budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

Trwają intensywne prace związane z pozyskiwaniem funduszy na budowę Wioski Dziecięcej. (zespołu jednorodzinnych domów dziecka dla sierot losowych i społecznych). Posiadamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obejmuje ono 6 budynków jednorodzinnych oraz rozbudowę już istniejącego na cele socjalno-administracyjne. Prace rozpoczynamy za kilka miesięcy.

01.09.2011
Przyznano stypendia na rok szkolny 2011/2012

Fundacja Pomocy Dzieciom ufundowała stypendia dla dwóch absolwentek Liceum Ogónokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, które zamierzają podjąć naukę na studiach wyższych w najbliższym roku akademickim. Na podobnych warunkach otrzymały stypendium uczennice szkół średnich, uczące się poza miejscem zamieszkania.

29.06.2011
Fundujemy stypendia w roku akademickim i szkolnym 2011/2012

Fundacja Pomocy Dzieciom funduje stypendia dla absolwentów szkół średnich w Brzozowie, którzy zamierzają podjąć naukę na studiach wyższych w najbliższym roku akademickim. O pomoc finansową mogą ubiegać się Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wymagane są bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowa postawa społeczna, zaangażowanie w działalność pozalekcyjną, na przykład wolontariat.

28.06.2011
Wypoczynek letni dla dzieci

Rozpoczęły się wakacje, czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Niestety nie wszystkie dzieci mogą podróżować, odpoczywać poza miejscem stałego zamieszkania. Cieszymy się, że możemy niektórym z nich to umożliwić. Fundacja podpisała umowę o wsparcie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji w oparciu o program profilaktyczno-terapeutyczny w zakresie problematyki alkoholizmu oraz innych uzależnień”. W ramach tego programu wyjadą nad morze dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Brzozowie i Przysietnicy.

27.06.2011
Nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Zakończył się rok szklony 2010/2011. Fundacja Pomocy Dzieciom im .Stanisławy Bieńczak ufundowała nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie, Szkoły Podstawowej nr2 w Humniskach oraz Gimnazjum nr1 w Brzozowie. Nagrody za łączną kwotę 2150zł. przyznano dla najlepszych uczniów, dla uczniów, którzy wyróżniali się postawą społeczną i pracą na rzecz innych oraz dla zespołu tanecznego Tęcza. Dyplomy, książki, nagrody pieniężne zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego przez prezesa Fundacji Andrzeja Bieńczaka.

Pomagają nam