Aktualności

Aktualności

03.01.2009
Prosimy o przekazanie nam 1%

Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie naszej Fundacji 1% podatku. Dzięki takim inicjatywom, oprócz pomocy materialnej możemy ofiarować naszym podopiecznym nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka. Zachęćcie swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, aby wzięli udział w tej akcji. A my w imieniu wszystkich beneficjentów będziemy Wam serdecznie wdzięczni.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

W roku 2008 Fundacja Pomocy Dzieciom dzięki wpływom z 1% podatku uzyskała kwotę 69 510,71 zł. Zebrane pieniądze umożliwiają codzienną działalność statutową Fundacji, którą jest pomoc finansowa i materialna najbardziej potrzebującym dzieciom z regionu Podkarpacia – ubogim, chorym, niepełnosprawnym, a także uzdolnionym.

W roku 2007 Urząd Skarbowy uprościł przepisy dotyczące przekazywania 1%. Dzięki temu podatnik nie jest już zobowiązany do wpłacenia 1% na konto organizacji. Od tej pory wpływy z 1% przekazuje organizacjom pożytku publicznego Urząd Skarbowy.

02.01.2009
Akcja Świąteczna Fundacji Pomocy Dzieciom

Fundacja Pomocy Dzieciom przekazała 200 książek dla pacjentów oddziałów dziecięcych szpitali w Brzozowie, Sanoku oraz Krośnie, a także Świetlicy Socjoterapeutycznej w Brzozowie. “Ucieczka do Egiptu” napisana przez Waldemara Krzysztyńskiego i bogato ilustrowana przez Zygmunta Kiepurę, przedstawia historię ucieczki małego Jezusa wraz z Maryją i Józefm do Egiptu. Mamy nadzieję, że podarowane książki okazały się miłą niespodzianką świąteczną dla dzieci.

24.12.2008
Boże Narodzenie 2008

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, kiedy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa… jedyna… niepowtarzalna… Noc Bożego Narodzenia.

W tę jedyną, niepowtarzalną Noc życzymy Przyjaciołom Fundacji Pomocy Dzieciom spełnienia wszystkich marzeń, pogody w sercach, obfitych łask i błogosławieństwa od Dzieciątka Bożego. Niechaj radość, nadzieja i miłość zrodzone w tę piękną noc goszczą w całym nadchodzącym Nowym 2009 Roku.

09.11.2008
Kolejna Aukcja Dzieł Sztuki za nami

9 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Krośnie odbyła się już czwarta Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz potrzebujących dzieci z regionu Podkarpacia. Współorganizatorami aukcji byli Krośnieńskie Bractwo Świętego Ekspedyta oraz Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie.

03.09.2008
Akcja pomocowa dla dzieci z Gruzji

Fundacja Pomocy Dzieciom im.Stanisławy Bieńczak udzieliła pomocy finansowej grupie liczącej 85 dzieci z Gruzji, która w drugiej połowie sierpnia br. przebywała w Ustrzykach Dolnych. Dzieci, w wieku od 6 do 16 lat, przyjechały z terenów ogarniętych walkami i nie miały żadnych rzeczy, oprócz odzieży na sobie. Na prośbę swojego rodaka - Rubena Bardanaszwili - Fundacja zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które zostały przekazane na zakup wyprawek dla wszystkich dzieci - ciepłych bluz, spodki, skarpet i butów.

01.08.2008
1% podatku

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy ofiarowali 1% podatku za rok 2007 na rzecz naszej Fundacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną życzliwość i zaufanie. Dzięki Waszej wspaniałej postawie udało się zebrać 69 510,71 zł. Zgromadzone pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom - ubogim, chorym, niepełnosprawnym, a także wyjątkowo uzdolnionym. Dzięki Wam, oprócz pomocy materialnej, możemy ofiarować tym dzieciom nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka.

Pomagają nam