Aktualności

Aktualności

01.10.2020
Nowy projekt

Z początkiem września rozpoczęły się działania w ramach projektu : NA ZIELONEJ ŚCIEŻCE.
Projekt zakłada stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej. Na terenie Wioski Dziecięcej stanęła już drewniana altanka, zamontowane zostaną również edukacyjne tablice ekologiczne zaprojektowane przez Nadleśnictwo Brzozów. Kolejnym etapem jest cykl warsztatów dla 20 dzieci i młodzieży z zakresu edukacji ekologicznej: recykling, krawiectwo w duchu "Zero Waste" - przerabianie starych, zniszczonych ubrań, dekoracje toreb na zakupy wielokrotnego użytku. W okresie wiosennym zostaną zrealizowane różne aktywności na świeżym powietrzu - sadzenie warzyw i ziół w mini ogródku, obserwowanie przyrody, nauka parzenia herbat ziołowych. Wybrane zajęcia prowadzić będą wykładowcy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Krosna.
Uczestnicy projektu wzięli już udział w pierwszych zajęciach z dietetykiem z zakresu zdrowego odżywiania się i stylu życia. Projekt ma na celu budzenie świadomości ekologicznej w każdej dziedzinie życia i stworzenie miejsca edukacji ekologicznej, spędzania czasu wolnego w przestrzeni lokalnej.

Projekt dofinansowany w ramach programu Moje miejsce na ziemi ze środków Fundacji Orlen

18.09.2020
Prawdziwa magia teatru

Przez ostatnie 4 tygodnie młodzież z naszej Fundacji w ramach projektu ,, Magia Teatru” uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez: Magdalenę Tęczę, Sabinę Woźniak, Przemysława Maca. Warsztaty miały za zadanie rozwijać umiejętności sceniczne, kreatywność oraz pobudzić młodych liderów Fundacji do wzmożonej pracy nad sobą oraz rozwoju. Podczas warsztatów młodzi adepci dowiedzieli się m in jak napisać scenariusz czy przygotować spektakl teatru cieni. To właśnie zabawa różnymi formami teatralnymi, możliwość nieskrępowanych działań sprawiała uczestnikom największą radość. Jesteśmy przekonani, iż już niedługo przyjdzie nam oglądać efekty pracy, które mogą zaskoczyć niejednego widza.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Brzozów

08.09.2020
oferta Małej Akademii Życia

Aktualnie działają grupy prowadzone przez liderów Młodzieżowej Rady Fundacji w ramach międzynarodowego programu TEN Sing Polska: wokalno-instrumentalna, taneczna, rysunek, kreatywność.

W najbliższym czasie rozpoczynamy także  warsztaty w ramach projektu ekologiczno-artystycznego.

Uczestnictwo w w/w warsztatach jest bezpłatne.

07.09.2020
Nabór do projektu ekologiczno-artystycznego „Na zielonej ścieżce”

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie ekologiczno-artystycznym „Na zielonej ścieżce”, który dofinansowany jest ze środków Fundacji ORLEN.

Termin: od września 2020  do czerwca 2021

Wiek: 8 do 18 lat

W programie m.in.:

Warsztaty ekologiczne: ekologia i zdrowy styl życia, zdrowe odżywanie i warsztaty z dietetykiem, warsztaty parzenia herbat ziołowych, sadzenie warzyw w naszym ogródku, kosmetyka naturalna

Warsztaty artystyczne: przygotowanie kolekcji ubrań z odzieży używanej i pokaz mody, warsztaty z recyklingu, wykonywanie ozdób świątecznych, zdobienie bawełnianych toreb wielokrotnego użytku
oraz zajęcia sportowe.

Projekt kończy się happeningiem, wydarzeniem dla społeczności lokalnej o tematyce ekologicznej.

03.09.2020
Muzeum Samochodów Zabytkowych i Centrum Edukacyjne przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

Muzeum Samochodów Zabytkowych i Centrum Edukacyjne przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Jasienicy Rosielnej zostało uroczyście otwarte ‼️ 
Zapraszamy tych dużych i tych małych miłośników motoryzacji do odwiedzania tego unikatowego miejsca. W przygotowaniu oferta dla szkół i grup zorganizowanych.

Szczegółowe informacje o możliwości zwiedzania tel. 605604400

01.09.2020
Wymiana młodzieży „Helping Hand, soothing voice”

„Helping Hand, soothing voice” to projekt  realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak z Brzozowa. Głównym działaniem projektu była trwająca od 14.07.2020 do 22.07.2020 roku mobilność edukacyjna młodzieży na terenie Ośrodka Edukacyjnego Nasz Dom w Brzozowie naszej grupy Ten Sing Polska, działającej przy Fundacji w partnerstwie z YMCA DAP z Czech i VSI Luvenis Animus z Litwy.

Pomagają nam