Aktualności

Aktualności

30.11.2018
Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - listopad

Realizacja projektu „Młodzież na 5+” jest okazją do pogłębienia naszego udziału w życiu swoich szkół i społeczności lokalnej. Każdy z nas angażował się w obchody święta odzyskania przez Polskę Niepodległości w swojej szkole, społeczności, w gminnych i lokalnych obchodach święta.

Jedną z akcji było przygotowanie wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, inscenizacji pt. „Wdzięczni za niepodległość” dla uczniów z klasy „0”.

07.11.2018
Co to jest niepodległość

W dniu 6.11.2018r. wolontariusze Młodzieżowej Rady Fundacji oraz uczniowie SP w Brzozowie, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowali dla kolegów i koleżanek z klasy 0a inscenizację „Wdzięczni za niepodległość” połączoną z warsztatami artystycznymi. Podczas warsztatów dzieci wykonały flagę Polski oraz nauczyły się piosenki „Co to jest niepodległość”. Była to lekcja miłości do ojczyzny i odpowiedzialności za młodsze pokolenie, któremu powinniśmy przekazywać jak istotną wartość dla nas Polaków ma niepodległość.

Co to jest niepodległość

Teraz wiem już na pewno

Każde dziecko dziś woła

To polski dom, polska szkoła….

Działanie realizowane w ramach projektu  „Młodzież na 5+” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 

31.10.2018
Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - październik

W październiku, w ramach pracowni sportowej beneficjenci projektu „Młodzież na 5+” dofinansowanego z FIO uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Uczestnicy uczyli się podstawowych kroków należących do różnych stylów tanecznych. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności tanecznych, jak również zainteresowań oraz były formą wzbudzania wśród dzieci potrzeby ruchu i aktywności fizycznej. Taniec jest znakomitą alternatywą dla – niekiedy nudnych wg dzieci – ćwiczeń fizycznych.

28.09.2018
Edukacja- Rozwój – Aktywizacja

Od 8.09 br W Wiosce Dziecięcej trwają zajęcia w ramach projektu Edukacja- Rozwój – Aktywizacja.

Inicjatywa polega na realizacji cyklu warsztatów pn. Ultima Ratio metodą projektów z różnych dziedzin wiedzy wg założeń spersonalizowanej edukacji nieformalnej. Cel główny to aktywizacja i rozwój 16 dzieci w wieku 10–16 lat i ich rodziców oraz 4 młodzieży w wieku 17-19 lat (wolontariusze Fundacji), z gminy Brzozów. W trakcie trwania projektu odbywają się zajęcia po 10 warsztatów w 4 modułach tematycznych: matematyka-fizyka-robotyka, biotechnologia-chemia-zdrowie, historia-przyroda-geografia, ekonomia-przedsiębiorczość-multimedia. Dodatkowo j. angielski - intensywna samodzielna nauka (15 min. dziennie) na podstawie materiałów opracowanych przez nauczyciela. Młodzież bierze aktywny udział w przebiegu zajęć, prowadząc 3 ostatnie zajęcia z 1 wybranego przez siebie modułu. Ponadto odbędą się 3 warsztaty tematyczne dla rodziców: edukacja spersonalizowana, zdrowy styl życia, psychologia.

Inicjatywa dofinansowana jest ze środków projektu ,,Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej’’, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

26.09.2018
Projekt grupy nieformalne Pomagamy-ocalamy-zachęcamy

Grupa nieformalna Młodzi Aktywni rozpoczęła działania z projektu Pomagamy-ocalamy-zachęcamy, którego patronem jest nasza Fundacja. Młodzież szkoliła swoje umiejętności robienia zdjęć na warsztatach fotograficznych. Ćwiczenia w sali i plenerze poszerzyły ich wiedzę teoretyczną i praktyczną z obsługi aparatu z wykorzystaniem jego zaawansowanych funkcji. Dowiedzieli się czym jest kompozycja oraz jaką rolę w robieniu zdjęć odgrywa światło.

Działanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Inicjatywy Lokalne, dofinansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

25.09.2018
Wspaniała zabawa na Pożegnaniu Lata z Fundacją

23 września br pożegnaliśmy lato na pikniku rodzinnym na basenie MOSiR w Brzozowie. Na piknik zaprosiliśmy dzieci i rodziców z naszej lokalnej społeczności. Przygotowaliśmy kilka atrakcji, które bardzo spodobały się dzieciom, jak i rodzicom. Były dmuchane zjeżdżalnie, pokaz i warsztaty chodzenia na szczudłach, warsztaty kręcenia balonów,  malowanie twarzy, tańce, pokaz ogromnych baniek mydlanych, a także gry i zabawy z nagrodami, w których pomagaliśmy paniom animatorkom. Dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw, a także posmakować pieczonych ziemniaków i słodkości.

Pomagają nam