O Fundacji

Działania Młodzieżowej Rady Fundacji - październik

W październiku, w ramach pracowni sportowej beneficjenci projektu „Młodzież na 5+” dofinansowanego z FIO uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Uczestnicy uczyli się podstawowych kroków należących do różnych stylów tanecznych. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności tanecznych, jak również zainteresowań oraz były formą wzbudzania wśród dzieci potrzeby ruchu i aktywności fizycznej. Taniec jest znakomitą alternatywą dla – niekiedy nudnych wg dzieci – ćwiczeń fizycznych.

Zajęcia taneczne były dla nich bardzo dobrą rozrywką, poprawiły im humor i samopoczucie, zwiększyły pewność siebie oraz poczucie integracji z grupą. Dzieci zauważyły, że taniec może być sposobem na odreagowanie stresów szkolnych.

Dzieci i młodzież tworząca Akademię Kreatywnego Rozwoju zaprosiły również z tym miesiącu panią dietetyk Angelikę Sowę, by w ramach pracowni sportowej, przeprowadziła z nimi spotkanie na temat prowadzenia zdrowego stylu życia, w tym przede wszystkim stosowania zdrowej diety. Korzystając z rad pani dietetyk uczestnicy zajęć ułożyli dla siebie indywidualne jadłospisy.

W październiku odbyły się również kolejne warsztaty zielarskie, kosmetyczne i rękodzielnicze w jednym. Dzieci nauczyły się, jak robić własne naturalne mydełka.

Wszystkie zajęcia podobały się dzieciom. Dzieci wypowiadały się o zajęciach bardzo pozytywnie. Chętnie chcą wziąć udział w tego typu warsztatach w przyszłości i planują już kolejne spotkania o podobnej tematyce.

Bardzo ważne i bardzo udane były warsztaty artystyczno – historyczne z tematyki odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczestników naszego projektu, podczas których poznaliśmy historię i życie codzienne z okresu zaborów. Podczas warsztatów przygotowaliśmy broszurę nt odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Młodzieżowa Rada Fundacji

Galeria zdjęć

Pomagają nam