O Fundacji

ZDROWIE - relacja z działań projektowych

W ramach projektu ZDROWIE, odbył się cykl warsztatów teoretycznych z dietetykiem oraz z psychologiem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Zajęcia odbywały się w Wiosce Dziecięcej. Na warsztatach z dietetykiem dzieci tworzyły piramidy żywności, co uświadomiło najczęstsze błędy żywieniowe i ich następstwa. Na spotkaniu z rodzicami dietetyk zwracał uwagę jak dbać o urozmaicenie posiłków, tak aby codziennie dostarczyć dzieciom wszystkich potrzebnych składników odżywczych do prawidłowego rozwoju.

Na warsztatach z psychologiem uczestnicy uczyli się jak odreagowywać złe emocje i rozładowywać stres przez aktywność fizyczną, oraz ile czasu poświęcić na sen.

W ramach projektu uczestnicy pod okiem dietetyka przygotowywali zdrowe i ekologiczne posiłki, na słono - piekli bułeczki razowe na fit- burgery, chipsy warzywne i jarmużu oraz tortille z twarożkiem, kurczakiem i warzywami, a na słodko - ciasto ze szpinakiem, knedle serowe z morelami, kuleczki snikers, deser warstwowy pancakes z bananami oraz ciasteczka marchewkowe z musli. Na koniec dzieci wraz z rodzicami degustowali przygotowane przez siebie pożywne i zdrowe potrawy.

W ramach projektu dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych aktywnościach fizycznych, zajęciach ruchowych prowadzonych przez starszą grupę.  Odbyła się wycieczka do lasu i spacer po ścieżce zdrowia w Brzozowie – Zdroju.

Zostały zorganizowane także zajęcia taneczne, na których uczyli się podstawowych kroków tanecznych. Starsza grupa wolontariuszy przygotowała także zajęcia z aerobiku. Udział w zajęciach pozwolił na aktywne spędzenie czasu, pozbycie się negatywnych emocji oraz uwrażliwienie na terapeutyczną moc tańca.

Uczestnicy projektu zaprosili pielęgniarkę z Przychodni Rejonowej
w Brzozowie na  pogadankę edukacyjną. W trakcie spotkań pielęgniarka wykonała uczestnikom pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, badanie BMI.

W projekcie pomagali nam wolontariusze z międzynarodowej organizacji AIESEC, pochodzący z Indii i Hongkongu Priyansh i Rico, którzy przygotowali szereg gier i zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu oraz opowiadali o chorobach cywilizacyjnych – jak się przed nimi ustrzec.

Celem projektu ZDROWIE jest uświadomienie jak ważny jest wpływ zdrowego trybu życia na funkcjonowanie organizmu człowieka, na poprawę ogólnego samopoczucia, a także uniknięcie rozwoju wielu chorób.

Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Brzozowskiego, Nadleśnictwa Brzozów, w partnerstwie z Przychodnią Rejonową w Brzozowie.

Galeria zdjęć

Pomagają nam