Planeta Mars

Edu Mars

Projekt EduMars to innowacyjna inicjatywa edukacyjna z zakresu astronomii, robotyki i programowania, prowadzona metodami edukacji spersonalizowanej – małych grup i naukę samodzielną pod opieką instruktora.

Cel projektu

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży naukami ścisłymi poprzez poznanie różnych aspektów badań Marsa, innych planet układu
słonecznego, otaczającego nas środowiska naturalnego oraz regionów polarnych.

Projekt inspirowany misją marsjańską łazika PERSEVERANCE i rozpoczął się we wrześniu 2021 roku przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Pod naszymi skrzydłami mamy blisko dwudziestu uczestników, którzy wchodzą skład dwóch zespołów – zespół mechaniki i projektowania oraz zespół elektroniki i programowania.

Oprócz punktu w Brzozowie od grudnia 2023 roku działa punkt projektu w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie założenia projektu realizuje kilkunastoosobowa grupa młodzieży.

Kreatywna praca

WSZYSTKIE ELEMENTY KONSTRUKCYJNE UCZESTNICY TWORZĄ SAMI POD OKIEM INSTRUKTORA. NIE PRACUJEMY NA GOTOWYCH ELEMENTACH.

Edu Mars

Nasi podopieczni uczą się wspólnie rozwiązywania problemów inżynierskich poprzez realizację wybranych przez siebie projektów. Do tej pory uczestnicy projektu EduMars realizowali takie projekty jak w pełni działający łazik marsjański „Marsjańska Mrówka” wraz z autorską makietą powierzchni Marsa, poduszkowiec przemieszczający się po ziemi i wodzie, roboty typu minisumo i linefollower, minisatelita typu cansat.

Ponadto nasi podopieczni tworzą własne gry komputerowe, serwery do gry dla wielu graczy oraz ostatnio zrealizowali projekt zdalnego dostępu do drukarki 3D. Cały czas oczywiście poszerzają swoje horyzonty wykorzystując dostępną w internecie wiedzę, kursy oraz za pomocą gamyfikacji.

Nasi uczestnicy biorą udział w wielu wydarzeniach edukacyjnych, społecznych oraz wydarzeniach z zakresu tematyki kosmicznej. Nasi uczestnicy są również często inicjatorami w swoich szkołach oraz środowiskach, dzięki czemu do naszego grona ciągle dołączają nowe osoby.

Mars i ziemia

Kontakt do pytań

Telefon

+48 886 121 202

E-mail

kontakt@fpd.org.pl

edumars2021@gmail.com

Scroll to Top
Skip to content