Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

02.06.2019
„Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”

Z początkiem czerwca rozpoczął się, zainicjowany przez naszą grupę wolontariuszy „Młodzi Aktywni”, projekt pn. „Najpiękniejsze zamki Podkarpacia odkryte na nowo”. Podczas wakacji odbędą się warsztaty historyczne, edukacyjno – wychowawcze i artystyczne prowadzone przez współautorkę bloga ,,Śladami zamków i legend”. Będziemy zwiedzać zamki leżące na Podkarpaciu, wymyślać własne legendy i opowieści, tworzyć rekonstrukcje i makiety zamków. Na koniec projektu powstanie folder pn. ,,Najpiękniejsze zamki Podkarpacia na nowo odkryte", który zawierać będzie rys historyczny odwiedzonych obiektów, nasze legendy, rysunki oraz zdjęcia zamków zrobione podczas wycieczek. W projekcie udział bierze również grupa fotograficzna, która powstała w ramach projektu „Pomagamy- Ocalamy- Zachęcamy”, FIO PIL 2018.

Projekt współfinansowany w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

01.04.2019
Kolejne podziękowania dla Grupy Pracuj

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy pracownikom rzeszowskiego oddziału Grupy Pracuj.pl. Tym razem za przekazanie sześciu biurek. Przydadzą się do pracowni w remontowanej Małej Akademii Życia.

Pomagają nam