Warsztaty Małej Akademii Życia

To, co wyróżnia naszą Fundację w działaniach na rzecz dzieci i młodzieży to indywidulane podejście, praca metodami edukacji nieformalnej w rodzinnej i przyjaznej atmosferze, w małych grupach projektowych.

Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

01.10.2020
Nowy projekt

Z początkiem września rozpoczęły się działania w ramach projektu : NA ZIELONEJ ŚCIEŻCE.
Projekt zakłada stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej. Na terenie Wioski Dziecięcej stanęła już drewniana altanka, zamontowane zostaną również edukacyjne tablice ekologiczne zaprojektowane przez Nadleśnictwo Brzozów. Kolejnym etapem jest cykl warsztatów dla 20 dzieci i młodzieży z zakresu edukacji ekologicznej: recykling, krawiectwo w duchu "Zero Waste" - przerabianie starych, zniszczonych ubrań, dekoracje toreb na zakupy wielokrotnego użytku. W okresie wiosennym zostaną zrealizowane różne aktywności na świeżym powietrzu - sadzenie warzyw i ziół w mini ogródku, obserwowanie przyrody, nauka parzenia herbat ziołowych. Wybrane zajęcia prowadzić będą wykładowcy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Krosna.
Uczestnicy projektu wzięli już udział w pierwszych zajęciach z dietetykiem z zakresu zdrowego odżywiania się i stylu życia. Projekt ma na celu budzenie świadomości ekologicznej w każdej dziedzinie życia i stworzenie miejsca edukacji ekologicznej, spędzania czasu wolnego w przestrzeni lokalnej.

Projekt dofinansowany w ramach programu Moje miejsce na ziemi ze środków Fundacji Orlen

18.09.2020
Prawdziwa magia teatru

Przez ostatnie 4 tygodnie młodzież z naszej Fundacji w ramach projektu ,, Magia Teatru” uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez: Magdalenę Tęczę, Sabinę Woźniak, Przemysława Maca. Warsztaty miały za zadanie rozwijać umiejętności sceniczne, kreatywność oraz pobudzić młodych liderów Fundacji do wzmożonej pracy nad sobą oraz rozwoju. Podczas warsztatów młodzi adepci dowiedzieli się m in jak napisać scenariusz czy przygotować spektakl teatru cieni. To właśnie zabawa różnymi formami teatralnymi, możliwość nieskrępowanych działań sprawiała uczestnikom największą radość. Jesteśmy przekonani, iż już niedługo przyjdzie nam oglądać efekty pracy, które mogą zaskoczyć niejednego widza.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Brzozów

08.09.2020
Podziękowania dla AIF Kancelarii

Jak miło jest dziękować Darczyńcom, którzy widzą sens naszych działań!
Dziękujemy AIF Kancelarii https://www.aif.com.pl/ - za pomoc, o którą w dzisiejszych czasach jest tak ciężko.
Pomagajmy Dzieciom, dając im godny przykład do naśladowania. To tak niewiele, a zarazem tak dużo!

 

Pomagają nam